anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

As da un raspuns prin intrebare lui Hirciog. Crezi dragul meu ca nu m am interesat am fost si la interviuri am depus cv dar unde am fost mi sa cerut experienta nici nu au vrut sa ma puna la o proba sau sa doreasca sa vada ce stiu. Asta e pb ca daca nu ai experienta nu te vrea nimeni. Intrebarea mea este nimeni nu ma angaj atunci de unde experienta? Poate maturator sa merg ca sa nu mi ceara vechime un domeniu. ce poti sa mi sp sincer vreau de lucru legal cu carte de munca nu asa pentru 1 zi 2

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa te pregatesti si ca zilier.Important e sa demonstrezi ca vrei intr-adevar.Tre'sa faci omul sa-si dea seama ca are nevoie de tine.In ce te priveste sint sigur ca ai sa gasesti pentru simplu motiv ca te preocupa si ai vointa si, crede-ma, zilier n-o sa fii prea mult dar eu spuneam totusi ca mai bine ceva decit nimic.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate esti prea pretentioasa...incearca ca secretara, sau sa tehnoredactezi documente, ca vanzatoare une poti ajunge manager de magazin sau ceva de genul...la inceput orice experienta conteaza pentru ca ei vor pe cineva care sa fi lucrat deja nu neaparat in domeniu, ci sa stie cum sa colaboreze cu ceilalti colegi, sefi, cum sa se descurce, care este mersul lucrurilor...stiu ca e greu... dar cu rabdare si perseverenta iti vei gasi ceva.
Succes!