| MadaMădalinamada567 a întrebat:

Aş dori să îmi fac o nouă relație până acum am avut 2 relati primul iubitul ma inşelat iar a 2 oara nu mam mai inteles eu cu cu al 2 le-a iubit am fost dor o luna împreuna apoi ne am desparţit eu am 23 de ani îmi e cam temă să încep o noua relaţie.Cum pot face primul pas în a începe o noua rlaţie fara teamă?

3 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu te grabi sa sari intr-o alta relatie. Mai ai nevoie de timp sa te vindeci, sa-ti dai seama ce fel de partener vrei sa ai.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa apara persoana potrivita... Relatia nu o construiesti/iei de undeva, trebuie sa se intample, adica sa vina de la sine.
In functie de cine ti se pare potrivit, calculezi si primul pas. Dar trebuie sa apara cineva-ul potrivit.

| Violleta2022 a răspuns:

Este bine sa nu faci tu nici un pas, ca de aia ai avut numai ghinioane.
Lasa baiatul sa faca primul pas si sa te cucereasca, tu doar priveste si accepta sau respinge.