| BiancaBya455566 a întrebat:

Aseara am baut la ziua unui prieten recunosc am exagerat un pic cu butura şi mam îmbatat am 18 ani locuiesc cu părinți mei si ca sa nu vada tata ca mam îmbătat mama m-a sunat cand a adormit el pentru ca el e mai sever azi de dimineata mi-a fost putin rau tata m-a trezit la ora 8 dimineața si aveam dureri de cap cum am fost beata aseara tata nu stie doar mama iar ea i-a zis lui tata cand m-a trezit sa ma, lase sa, dorm ca sunt mica.Mama mereu îmi ia apararea în faţa lui tata cand fac vreo prostie.Vi se pare normal comportamentul mamei mele? Dupa parerea voastră e normal ca ma protejeaza mereu?

4 răspunsuri:
| FioreAlex a răspuns:

Este normal ca mama ta să vrea să te protejeze, însă este important să înveți din greșeli și să-ți asumi responsabilitatea pentru acțiunile tale. Comunicarea deschisă cu părinții tăi poate ajuta la evitarea conflictelor și la construirea unei relații mai sănătoase. Învață să iei decizii bune și să devii mai independentă. În ceea ce privește consumul de alcool, este important să înțelegi riscurile și să ai o atitudine responsabilă. Mama ta te protejează din iubire, dar este crucial să te dezvolți ca o persoană responsabilă și să înveți să faci față consecințelor propriilor acțiuni.

| 1onur a răspuns:

Ai niște părinți buni și înțelegători eu cred că tatăl tău știai deja ce ai făcut dar a venit în camera ta să fie sigur că ești bine si nu ai pățit ceva si totul este in regulă cu tine nu prea poți să-ți minți părinți atât de ușor precum crezi tu...mai ales dacă ești fată de tată... tatăl tău nu este un om prost... Ai părinți buni.

| Madaxo97 a răspuns:

Da, e normal sa te protejeze, asta fac mamele bune. Ai grijă sa îți respecti părinții si sa nu ii dezamăgești făcând un obicei din a veni beată acasă ca nu e frumos, mai ales pentru o domnișoară de vârsta ta. Dacă faci asta de prea multe ori, mama ta nu va putea sa îți ia apărarea mereu.

| VoidEternal a răspuns:

Ce rost are întrebarea asta? Te deranjează ce te apără maica-ta?
Sau ești doar un troll?