| anonim_4396 a întrebat:

Aseara m-a parasit iubita sad e lumina ochilor mei nu stiu ce sa mai fac. cu toate ca am avut o relatie de 3 luni o iubesc foarte mult iar acum nu o mai am crying Ma atentionat de mai multe ori dar nu am luat-o in seama, am zis ca glumeste dar a vorbit serios. am jictino de cateva ori fara sa vrea pur si simplu ne certam si a vorbit gura fara mine. ajutati`ma va rog. o vreau inapoi spuneti-mi ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| llljk a răspuns:

Nu e un lucru uşor prin vorbe nu ai şansă să o convingi oricît de mult ai încerca. Am întîlnit multe cazuri de genul ăsta si pot să îţi dau cîteva sfaturi.

Stiu că tie greu dar dacă o iubeşti, cumpără un buchet mare de trandafiri şi mergi la ea acasă. Nu încerca să îi explici etc, spune-i doar ÎMI PARE RĂU, ŞTIU CĂ AM GREŞIT, VREAU SĂ MAI DĂM O ULTIMĂ SANSĂ RELATIEI NOASTRE.
Şi ai grijă la comportament de acum fetele sunt sensibile aşa e natura lor demostrează-i prin fapte ce simţi pentru ea!

Să mă ti la curent te rog dacă îţi mai dă o şansă.

| 92claudiu a răspuns (pentru llljk):

Problema cea mare e ca parintii ei nu erau de acord cu mine. prima data cand a aflat de mine iau luat telefonul si au pedepsito. acum dupa ce ne-am despartit fratele ei a aflat iar. nu e o idee buna sa ma duc la ea acasa

10 răspunsuri:
| SimonaQs a răspuns:

Poti sa ii faci un cadou de valentine's day si sa iti ceri scuze sa ii spui ca nu se v-a mai intampla lucruri din astea pe care pe ea o deranjeaza si spune-i ca o iubesti foarte mult
Poate o sa te ierte acum depinde cat de nult ai gresit fata de ea si daca mai vrea sa se intoarca la tine... Ai un prilej de a-ti cere iertare

Baftaa!

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Nu te supara ca iti spun, dar cred ca nu ar fi trebuit sa o jignesti. Nici unei fete nu ii place sa fie jignita, mai ales de persoana iubita. Daca vrei sa va impacati, cel mai bine ar fi sa mergi la ea si sa ii ceri scuze. Bafta!

| 92claudiu a răspuns:

Nu stiu ce sa mai fac. ma gandesc numai la ea

| llljk a răspuns (pentru 92claudiu):

Dar nu ai altă posibilitate, crede-mă! prin gestul ăsta care îl faci vor fi şi părinti ei încîntaţi, ai ocazia să repari relaţia, gîndeşte-te bine. Dacă stai nepăsător şi astepţi să dea ea un semn de viată nu e bine.

Pentru iubire trebuie să fi în stare şi să te umileşti cîteodată. Încearcă, nu ai nimic de pierdut!

| 92claudiu a răspuns (pentru llljk):

Nu cred ca parintilor ei le va face placere sa ma vada acolo... sunt mai mare ca ea cu 3 ani si sunt impotriva...

| llljk a răspuns (pentru 92claudiu):

Dar tu nu ai treabă cu părinţi ei, luptă pentru ea! dacă o iubeşti. dacă nu, renunţă.

| 92claudiu a răspuns (pentru llljk):

Cum sa lupt razvan daca ea ma refuza intruna si imi spune ca nu se mai poate face nimic si sa nu ii mai zic ca o iubesc

| llljk a răspuns (pentru 92claudiu):

Totuşi nu îţi pierde încrederea. vezi ce se mai poate face. Opreşte-te, vezi unde ai greşit, şi încearcă să-i demonstrezi prin fapte că eşti altfel. dacă reuşeşti să faci ce te-am sfătuit ar fi minunat. Sau orice alt gest care şti că îi place. nu uita că prin vorbe frumoase, sms, etc nu o convingi în nici un fel.

| andreitza1122 a răspuns:

Fa-i un cadou si spune-i cat de rau iti pare ca ai suparat-o si ca inca mai simti ceva pentru ea