| ALINA46778889999 a întrebat:

Aseara sora sotului meu a adus-o pe fetiţa ei la mine şi la sotul meu sa avem noi grija de ea 4 zile. Ea are 3 ani eu şi sotul meu o iubim ca pe propriul nostru copil şi m-am obisnuit cu ea, a mai fost la noi, îmi doresc şi eu un bebe şi sotul meu vrea să avem bebe dar înca nu ma simt pregatita.Ce pot face sa mă simt pregatită sa fiu mamă? Ador copiii

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De medic gineoclog ai auzit?
Mergi la un asemenea medic si te va pregatii acela!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca îl vrei il faci și gata

| Furnicuta000 a răspuns:

Gandeste-te ca mama ei ar lasa-o la voi si nu ar mai veni niciodata dupa ea. Ai putea sa ai grija de ea toata viata sau ma rog pana la 18 ani? Ai putea sa o speli, sa o schimbi, sa o hranesti, sa o plimbi, sa vorbesti cu ea, sa o supraveghezi non stop? E o intrebare pur ipotetica dar daca raspunsul tau e da, atunci cel mai probabil esti pregatita.
Au fost altii si mai speriati decat voi, altii care chiar urau copiii inainte, iar dupa ce au facut copil s-au descurcat exemplar, deci nu cred ca voi o sa aveti probleme

| Cipi1212 a răspuns:

O să fii mamă când vrei tu nu când vrea soțul tău.