| xRaffy a întrebat:

Astăzi iubita mi-a mărturisit ca s-a văzut cu un coleg de munca in oraș "cică" si mi-a trimis și o poza cu ei doi. Cat am fost plecat la munca s-a văzut cu acel băiat.
Întrebarea mea ar fi.
E normal ca intr-o relație sa mai ieși cu colegul de munca?
Imi vine sa o las ca mi-e teama ca ma înșeala.

26 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Depinde ce se vede in poza. Uita-te bine la ea, la detalii (ideal sa o faci pe laptop/calculator, nu pe telefon). Iti va spune multe.
Dar eu cred ca nu trebuie sa iti faci probleme daca ti-a trimis o poza si te-a instintat ca s-a vazut cu el. E frumos din partea ei. Putea sa o faca fara sa stii tu. Si cred ca asta e un semn ca nu te inseala. Daca te insela, tinea totul ascuns.
Eu cred ca e foarte normal sa iesi cu un coleg, daca esti o persoana deschisa. Sau tu ai vrea sa o tii. doar pentru faptul ca este cu tine, inchisa intr-o colivie?
Eu, inainte de a imi cunoaste sotia, am vorbit cu o fata, care a ezitat cand i-am cerut prietenia, si a regretat mai apoi, caci cand ea ar fi vrut, eram deja prieten cu sotia mea, ei, bine, cand ea a venit in Bucuresti, sotia nu a zis nu cand a fost vorba sa ma intilnesc cu ea singur (ea era ocupata cu alte chestii, dar ne vazusem deja si in trei). Eu cred ca asa e normal, nu sa ingradesti libertatea celui pe care il iubesti.

| Simpatic a răspuns:

Eu nu inteleg de ce ti-ar fi trimis si poze, ori e idioata ori vrea sa demonstreze ceva?
Chiar nu inteleg, de obicei femeile care inseala sunt smechere, si ascund asta foarte bine.

| Elan a răspuns (pentru Simpatic):

Probabil ala are banii adica este bogat!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sigur ca te înseala, daca zicea ca a iesit cu o colegă de serviciu nu avea i nicio indoiala dar cu un coleg?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Depinde de decizia comună a celor doi, dacă e normal sau nu. Dacă dta consideri că nu e normal, nu e. Normă înseamnă regulă, lege.
Poți discuta cu ea aceasta. Dar răspunsul ea ți l-a dat. Pentru ea e normal.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Intr-o relatie este normal sa fie normal ceea ce vreti voi 2 sa fie NORMAL, pentru ca este relatia voastra, nu a altora.
In timp ce alte 2 persoane din lumea asta sunt intr-o relatie si se vad cu cine vor, si nu ii deranjeaza pe cei doi... in alt colt de lume alte 2 persoane sunt de neseparat.
Depinde de voi doi ce fel de relatie vreti sa aveti.

Daca nu iti convine ceva, discuta cu ea despre asta. Este cam absurd sa "o lasi" (de parca este a ta), de frica unui lucru. Teama nu duce nicaieri, decat la irosiri de situatii si oportunitati.

Asa ca te incurajez sa vorbesti cu ea despre acest lucru, sa ii spui ce te deranjeaza si ce nu, si cum ai vrea sa fie lucrurile, pentru ca nu are rost sa stai intr-o relatie in care nu te simti bine.

Bafta!

| relian a răspuns:

Mda,cam naspa,dar asta e lumea,bine ai venit in lumea femeilor laughing.
Vad unia tot baga ba ca e normal,ca daca tu o lasi,daca nu stiu cui i se pare normal.
Ce aveti bre laughing cum adica nevasta,iubita,etc sa sa se intalneasca cu un coleg de munca? Coleg nu colega, deci cu un barbat, voi vedeti asta ca normal?
Asa sa spuna cei care cred ca e normal, inclusiv Cristi laughing vad ca el spune ca a facut-o, dar asta dupa ce se vasusera toti 3, deci asta e alta poveste, nu se potriveste cu cea din intrebare.

Deci daca tu nu il cunosti pe colgul ei, atunci ea nu avea ce cauta cu ala, pai voi ori sunteti cu capu, ori nu mai ganditi deloc laughing
Deci a iesit cu ala undeva.Asta ce arata? Ca de aveau de vorbit ceva legat de munca o faceau acolo la munca.
Indiferent ce ar fi avut de impartit ar fi putut sa o faca la munca.Dar atunci cand iesi,am iesit si noi sa ne plimbam laughing adica sa te plimbi pfff,frate scuze ca zic,dar iubita ta se freaca de mana cu tine,ba iti si spune ca o face laughing

Iti este teama ca te inseala? Nu vad cum de ai acceptat asa ceva. Daca insa ai acceptaat ca nu-ti pasa si ca ai ganduri sa o alsi,atunci e ok ducase cu cine o fi laughing
Dar daca nu aveaqi ganduri de genul asta,iar ea iese cu cine i se scoala laughing saluto din mers.

Cei care au spus ca li se pare normal, sa o ia ei la ei acasa, so tina ei laughing.
Sa arate aia care spun ca e normal ce este normal, cum vad ei ca iubita lor iese cu unu ce tu, ce ei nul cunosc, si sa iasa pentru ce anume?

Astept replici de la toti "barbatii "am pus in ghilimele laughing daca aia is barbati eu ma fac popa laughing

| Freya1 a răspuns:

Eu sunt poate de modă mai veche, dar consider ca o data ce ai o relatie trebuie sa veti prieteni comuni si nu prea e ok sa iesiti separat cu persoane de sex opus.
Dar acum e decizia ta ce vrei sa faci.

| LoveSleep a răspuns:

"Imi vine sa o las ca mi-e teama ca ma inseala".

Daca o parasesti acum sau dupa ce te inseala, nu e acelasi lucru? Tot fara ea ramai.
De ce nu astepti si tu o confirmare?

| Hammurabi a răspuns:

Ce părere ai tu despre tine ca bărbat, dacă crezi că iubita ta te-ar putea arunca la gunoi pentru un oarecare coleg de la muncă?
Ori ai încredere în tine, în ceea ce ești și ȘTII că iubita ta n-ar da cu piciorul unuia ca tine, pentru un neica-nimeni de la muncă, ori ești o cârpă de om care se va teme toată viața că-i va lua altcineva mai bun, ceea ce deja știe că nu merită.
Fi bărbat adevărat și înțelege că tu nu ai ce pierde.
Poți avea lângă tine o femeie adevărată care te iubește pentru ceea ce ești și va fi mereu lângă tine, sau la fel de bine, poți avea lângă tine o curvă și atunci va fi o binecuvântare să scapi din capcana asta.
În toată ecuația asta, important e ceea ce ești tu.
Pentru că, dacă ești un bărbat adevărat, ea nu va face nimic aiurea cu care ar putea risca să te piardă.

| 1997onur a răspuns (pentru Hammurabi):

Bravo

| OldMoney a răspuns (pentru Hammurabi):

Cel mai bun raspuns!

| Lukasssz a răspuns:

Las-o,nu te merita.

Răspuns utilizator avertizat
| mudokins78 a răspuns:

Wtf? curva!

Răspuns utilizator avertizat
| 19flo79 a răspuns:

Trimite-i si tu o poza cu o fata si vezi cum reactioneaza ea.
Apoi discutati si luati o decizie comuna.
Daca nu merge, ia tu decizia finala

| MrAM a răspuns:

E oky si nu prea din punctul meu de vedere. OK pentru ca nu e un obiect si trebuie sa-i respecti libertatea de a lua decizii cu cine se vede si cand. Aici e vorba si de incredere, daca tu consideri ca nu reprezinta o amenintare asupra relatiei voastre nu are rost sa te agiti prea mult. Si chiar daca e sa te insele cu persoana respectiva tot nu prea ai ce face, in sensul ca iti vezi de treaba ta si incerci sa-ti pastrezi demnitatea intacta. Nu putem forta o persoana sa ne placa sau sa ramana intr-o relatie daca nu vor, simplu.
Eu zic sa te concentrezi asupra ta si la ce vrei tu de fapt. Daca te deranjeaza puteti vorbi pe subiectul asta si felul in care te simti tu. Stabiliti impreuna anumite limite cu care sunteti de acord amandoi. Tine cont si de sfatul lui Hammurabi, mi se pare cel mai bun din ce am mai citit printre comentarii.

| Elan a răspuns (pentru MrAM):

Greu este sa ai o relatie in ziua de azi sad

| Forneticugem a răspuns:

Decizia îți aparține tu o Cunoști cu adevărat tu stii cine este ia cu adevărat cum este ia cu adevărat nimeni altcineva

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Forneticugem):

"ea", nu "ia". "Ea" este prenume personal si defineste persoana, "ia" verb si defineste o actiune, respectiv actiunea de "a lua".

| universe3 a răspuns:

Eu nu mi as lasa iubita sa iasa cu nici o alta persoana.
Iti recomand sa faci un scandal si sa ii ceri sa isi schimbe locul de munca.

| AndreiAnonim3 a răspuns:

Eu sincer nu mi as lasa iubita iubita sa iasă cu nici un baiat

Răspuns utilizator avertizat
| OldMoney a răspuns:

A mai iesit cu el? Daca s-a mai repetat atunci e o problema.

| damariArt a răspuns:

Părerea mea este că într-o relație încrederea este esențială. Dacă nu ți-a ascuns acest lucru, este bine. Spune-i că dorești să te împrietenești și tu cu colegul ei de muncă și vezi ce reacții are. Fiind într-o relație, din perspectiva mea, nu aș ieși niciodată cu un coleg de muncă. Dar fiecare om e diferit. Spune-i că vrei să-i cunoști colegul, până la urmă ai tot dreptul să vrei asta. Dacă refuză, are reacții ciudat și amână, cu siguranță este ceva putred la mijloc.