| xFaith a întrebat:

Astazi m`am simtit cam prost. motivul?!
Prietena mea ce`a mai buna. si-a petrecut ziua cu o alta prietena sad [ Eu pe aceea fata nu pot sa o suport deoarece s-a dat la baiatul pe care il placeam ]
Nu stiu cum sa va explic.
Dar faza e ca prietena mea ce`a mai buna nu si-a pus niciodata poze cu mine pe fb. si nu ma invitat aproape deloc la ea acasa. [ pe cand pe "Aia" da ]
Sfaturi va rog?

Răspuns Câştigător
| NoSound a răspuns:

Incearca sa te porti mai ajutorata sau sa iesiti la cumparaturi la o petrecere incearco s-o faci fericita sa o chemi la tine acasa la niste cluburi sau dai sfaturi sa gatiti impreuna sa fiti la scoala sau liceu sau facultate colege de banca crede-ma se va adapta mai mult cu tine icerco sa uite de ''Aia'' ok.Si ai sa vezi ca si ea de va rasplati.Incearca sa vorbesti cu ia sa faci un cantec o poezie ceva.La baiatul care il placeai fa la fel satutal mergi la o intinlire ceva dormiti la tine sau la el fa cunonstinta cu parintii lui si el va face cononstinta cu parinti tau incearca sa faci asta, este cea mai buna cale. Funda?

9 răspunsuri:
| Michael54654654 a răspuns:

1.Nu e o prietena adevarata!
2.Sa nu ii spui cuvinte de genul"vai ce prietena buna esti, pe aia ai invitato si pe mine nu"sau chestii d-astea.Fiindca te va crede ca esti ofticata si va rade de tine sau te va barfi si tot tu cazi intr-o lumina proasta.
3.Mai bine nu mai vorbi si o sa vezi ca tot ea o sa te bage in seama pana la urma.

| Weeedha a răspuns:

Idem iEmonel! >big grin

| negru30 a răspuns:

Sincer - eu nu o consider prietena -

| DracusorImpielitat a răspuns:

Ce proaste, nu stie ce prietena buna are. mai bine incearca sa te imprietenesti cu baiatul pe care il placi si sa stai in gasca lui, mai ales "aia" o sa crape de ciuda.

| XDarkAngel a răspuns:

Aceea nu e o prietena adevarata. gaseste-ti o alta prietena si pe ea n-o baga in seama. si sa nu-i spui ca motivul e cealalta fata, te va crede geloasa so ofticata.

| fane12 a răspuns:

Mai bine nu mai esti prietena cu ea si gata.nu o mai baga in seama-; aia nu e prietena

| Sopphiiiiie a răspuns:

Aman2 sunt doar niste zdrentewinking
Si asta inseamna ca nu iti este prietena buna...
Ci doar un Fake`. :*
si "aia". nu e dacat o currva care vrea sa atraga atentiewinking
Deci parerea mea este. ca nu ea este pr. ta ce mai buna :*.
Sigur este altcineva love struck
Fundiitssa love struck >big grin

| superdorex a răspuns:

Inseamna ca ea nu te vede la fel...ca cea mai buna prietena! Deci nu cred ca merita prietenia ta, iar faptul ca se ascunde si face sa crezi ca ii e rusine cu tine, spune totul! Si apoi stii tu vorba aia...cine se aseamana se aduna, poate ca au acelasi caracter ca cealalta fata, fii mai precauta nu mai avea incredere in ea!

| AlexTma a răspuns:

Da-mi add pe id-ul youradviser17 si vei primi toate detaliile si raspunsurile la intrebarile tale happy. Suntem un cuplu de psihologi.viitori psihologi.