| NoFuckingName a întrebat:

Astazi sa simt ciudat, parca nedreptatit. Prietenul meu cel mai bun, ajuns in locuinta mea, uitand sa mai plece a prospus sa vedem un film. Nu noi doi ci noi trei. Eu, el si prietena mea. Filmul a fost awesome doar ca la sfarsit, prietenul si-a adus aminte de alt film. Fiind tarziu si stiind ca in dimineata urmatoare aveam un examen am spus ca nu are rost sa il mai caute. Acesta s-a facut ca nu intelege, l-a descarcat si i-a dat play. Eu ma duc in camera, iubita mea ma urmeaza, are loc o scurta cearta dupa care pleaca in bucatarie. Mentionez ca filmul a inceput la ora 23:30. Este doua dimineata, sunt frant insa nu pot sa dorm pentru ca sunt gelos. Sunt racit, simt ca ma dor toate insa sunt singur in pat. Nu am parte de o imbratisare si nici macar mirosul ei din haine nu-l pot simti pentru ca am nasul infundat. De aici vine sentimentul de nedreptate. Oare nu este corect ca draga mea fata pe care cred ca o iubesc sa fie langa mine? Nu am dreptul sa fiu iubit? La sex nu ma pot gandi pentru ca nu stiu cum dracu, ea are dureri intotdeauna cand o facem. De doua ore stau in pat si imi imaginez tot felul de scenarii cu ea si prietenul meu. Nu ma pot increde in ei. Problema e de partea mea. Oare chiar nu am dreptate cand imi doresc doar o imbratisare, un sarut si doua-trei uvinte de dragoste? Nu am dreptul sa doresc asta? Ea, cu timpul, mi-a povestit despre iubitii ei anteriori si acum ma gandesc ca pe viitor, intr-un alt asternut cald, eu o sa fiu subiectul exorbitant. Cu cateva zile in urma, dupa 2 luni de relatie, am simtit nevoia sa ii declar dragostea. I-am spus primul "Te iubesc!". In schimb, a luat brusc paharul de la gura, si-a marit ochii, a spus ca poate si ea ma iubeste insa nu-i sta in caracter sa-mi spuna asta dar daca chiar vreau, imi va spune in fiecare seara. Raspunsul meu a fost evident, nu. Cred totusi ca un sincer te iubesc, rostit din strafundul inimii ma va transforma pentru o clipa cel mai fericit. Ea nu-mi poate acorda fericirea asta. Simt o durere placuta in piept. Cred ca ma doare sufletup. Durerea imi aminteste de copilarie, atunci cand parintii ma certau si eu incercam a dormi in bucatarie invelit de trei prosopele mici. Eu cel imun, nu am dreptul sa imi doresc sa fiu iubit? Ea de ce nu-mi poate oferi aceasta senzatie precum toate celelalte fete le-o ofera iubitilor lor. E 02:26. Inca sunt singur in pat. Fiecare zgomot ma face sa tresar si sa privesc in dreptul usii cu speranta ca ea e. Ma duc la baie si sper c urmeaza sa o spionez. Filmul s-a terminat insa ei stau de vorba pe intuneric, la o slaba lumina de monitor. Au! Ma doare iar. Iar scenarii, iar migrene. Oare de ce nu ma tine in brate, oare de ce nu ma doreste asa cum eu o doresc? Oare de ce imi vine sa plang?

Răspuns Câştigător
| Carapace a răspuns:

Salutare,
Mi-a plăcut povestea ta și ți-o spun pentru că sunt aici să te ajut. În primul rând detașează-te de situație. Nu știu cum te numești dar eu te voi numi Alex, pentru 10 minute fii te rog Alex. Alex este un băiat căruia tu îi povestești ceea ce mi-ai povestit mie acum. Alex privește serios la tot ceea ce se întâmplă și este surprins cum de băiatul din poveste, adică tu ești atât de neegoist prin a lăsa-o pe iubita TA cu prietenul tău, cred că e destul de clar pentru tine că acel prieten nu prea îți favorizează relația cu fata aceea. Legat de voi doi ca cuplu, iubire de la ea cu forța nu vei scoate, mi-a plăcut foarte mult sensibilitatea ta și dorința de a primi dragoste. Este complet normal! Sunt de acord cu tine că ceea ce dai în schimb aia primești, deși ai spus la un momentdat "cred că o iubesc". Alex, trebuie să știi și să fii sigur pe ceea ce simți să te gândești bine, iar pe urmă acțiunile tale să reflecte sentimentele. Nu-ți spun că prietenul tău nu vă vrea împreună, dar e un gest foarte nelalocul lui și trebuia înțelege.
Primești oare în schimb ceea ce dai iubitel tale? Primești iubire cu aceeași intensitate sau măcar afecțiune. E destul de serios să vrei iubire și să nu o poți avea mai ales când știi că fata aia este iubita ta, acest fapt te poate afecta pe o durată lungă. Poate iubita ta nu este genul să-și arate sentimentele, dar dacă tu ești deschis cu ea și ea va fi deschisă cu tine, dacă nu...atunci este o problemă și tu trebuie să-ți pui întrebări. Încearcă să vorbești să vă gândiți la voi de acum din prezent, la cum ați fost, dacă ați făcut progresee ca relație, ca doi oameni ce se plac, se iubesc și gândiți-vă care sunt targeturile voastre ca cuplu. Tetașat 10 minute de situație vezi lucrurile altfel? Crezi că e bine ceea ce faci? Ai spus la sfârșit că îți vine să plângi, dar oare merită? Eu îmi doresc să mă înșel cu multe dintre afirmațiile mele și totul să revină cu bine și îmi doresc să fii fericit cu prietena ta. Îți dau un sfat Alex: nu sta cu cineva care nu te poate face fericit.
Îți urez succes și chiar aș vrea să știu dacă te-am putut ajuta într-un fel.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca era reala treaba ea se culca cu ala si tu dormeai ca boschetaru in pat, trebuia scos cu forta si stiu ca nu e adevarat dar ce rost are sa mai inventezi asa ceva.

| SkyPilot a răspuns:

Te lamentezi prea mult. Ce as face eu in locul tau:
- "prietenul" cel mai bun nu mai calca alta data pe la mine.
- daca nu simt ca "iubita" are sentimente pentru mine (hai sa nu spun "ma iubeste", nu imi place sa folosesc cuvinte mari) nu are rost sa mai continuam relatia. Decat sa stau cu una despre care ma intreb ce face in camera cealalta cu "prietenul" cel mai bun in timp ce eu o astept in pat sau oriunde altundeva, mai bine singur.
Nu s-au terminat fetele, voi gasi una care sa fie asa cum imi doresc.

| NoName0x0 a răspuns:

Care este intrebarea?