| MihaelaCioplea a întrebat:

Ati accepta sa mai fiti prieten cu cineva care iese in oras numai ca sa mergeti la restaurant si sa mancati,in rest niciodata nu vine nicaieri in alta parte cu voi?

De exemplu, invitati aceasta persoana la mare sau la munte dar va refuza categoric.Pe caldura asta vreti sa mergeti la strand dar nici acolo nu vine,pretextand ca are bataturi si nu stiu ce usturimi la picioare asa ca nu poate merge cu voi.
Dar seara va suna sa iesiti,bineinteles, la o terasa sa mancati un meniu consistent in conditiile in care i-ati spus de multe ori ca vreti sa incepeti un regim de slabire pentru ca v-ati ingrasat foarte tare de cand mancati pe la restaurante.Desigur,nu vrea sa va ia in serios in privinta planurilor de slabire.Ba mai mult, sustine ca nu sunteti grasa deloc si ca nu pricepe de ce va agitati atata cu kilogramele in plus.

17 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

O astfel de persoana ori are o alta relatie-eventual casatorie si nu poate fi vazut in compania ta si probabil ca acel local este mai,, ferit,,.Sau poate ca se distreaza cuplandu-se cu mai multe.Pe tine te invita seara la terasa, pe alta o invita ziua la plimbare...O astfel de persoana categoric nu-ti poate oferi o relatie stabila

| Doub a răspuns:

Mâncăm?
Uuu, îmi plac genul ăştia de prieteni.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Deci stii si tu desigur ca relatia aceasta nu iti face bine si desigur nu te ajuta sa te dezvolti. Când doua persoane au pareri diferite este clar ca nu are cum sa mearga.
Infrunta realitatea si desparte-te de el, dar mai ales incepe sa te bucuri de viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as accepta sa fiu prietena cu cineva de genul.

| StefanAdrian911 a răspuns:

Pai..Maria.
Este o relatie usor intortochiata la tine.
Dar, din ce scrii tu aici..Prietenul tau,este cu tine pentru a il inretine.
Nu stiu ce sa zic, eu daca as fi in locul tau, i-as spune in fata ceea ce gandesc.
Sau, il refuzati cand vrea sa mergi cu el in oras, respectiv sa te desparti de el..Mult noroc!

| danalungu22 a răspuns:

Probabil ii place prea mult mancarea, Data viitoare refuza-l si vezi cum reactioneaza, si atunci cand te va refuza, spune-i exact ce-ti spune el, eu asa as face.

| MihaelaCioplea explică (pentru danalungu22):

Cum reusesti sa afli numele real al unei persoane? O urmaresti indeaproape sau e boala si obsesie pura?

| danalungu22 a răspuns (pentru MihaelaCioplea):

Care este legatura?

| MihaelaCioplea explică (pentru danalungu22):

Raspunde!

| danalungu22 a răspuns (pentru MihaelaCioplea):

Intreaba-i numele, pur si simplu, sau nu vrea sa ti-l spuna?

| MihaelaCioplea explică (pentru danalungu22):

Eu am impresia ca exista cineva teribil de frustrat pe site-ul asta si nu e vorba de mine!

| danalungu22 a răspuns (pentru MihaelaCioplea):

Si de ce vrei sa-i afli numele?

| danalungu22 a răspuns (pentru MihaelaCioplea):

Adica cineva se da drept altcineva?

| MihaelaCioplea explică (pentru danalungu22):

Pai numai tu ai dreptul asta din cate vad.

| MihaelaCioplea explică (pentru danalungu22):

Cum e? Iti place cum reactionez? te razbuni tu pe ceva, asa-i? A venit momentul!

| danalungu22 a răspuns (pentru MihaelaCioplea):

Nu,ma iei la misto, nu? ti-am raspuns la intrebare doar.

| MihaelaCioplea explică (pentru danalungu22):

Ei,Doamne fereste! Cum sa fac misto? Credeam ca tu esti mai talentata!