| anabelisa a întrebat:

Ati avut momente in care v-ati gandit sa va sinucideti si ca viata nu mai are niciun sens s-o traiti?

Răspuns Câştigător
| MusicIsLife a răspuns:

Nu am avut momente in care sa ma gandesc ca trebuie sa ma sinucid, insa au fost momente in care ma gandeam ca viata nu prea are rost. Trebuie sa stii ca viata e frumoasa chiar daca te mai lovesti de probleme.viata trebuie traita, fiindca iti vei da seama ca merita. O sa vezi ca o sa te bucuri de ea, poate nu in momentele astea, dar sigur te vei bucura de ea dupa ce trec problemele(daca ai). Trebuie doar sa incerci sa o vezi mai frumoasa si sa te bucuri de orice clipa.

24 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

"Tresarind scanteie lacul
Si se leagana sub soare;
Eu, privindu-l din padure,
Las aleanul sa ma fure
Si ascult de la racoare
Pitpalacul!"
Si macar pentru frumusetea poeziilor noastre merita sa traim.

| Nolkyz a răspuns:

Nu. Eu cred că viaţa e frumoasă aşa cum e ea, cu bune şi cu rele mi se pare extrem de incitant. Din punctul ăsta de vedere sunt o ciudăţenie a naturii pentru că nu ai nevoie de prea multe doage la creier ca să fii aşa.

| Musique a răspuns:

Da, dar viaţa merge înaine.Sunt atâtea lucruri ce merită trăite. de ce să ţi le interzici?

| Carton a răspuns:

Nu si sper sa nu am. Emo kids din ziua de azi... ce sa le ceri? Oricum ne respirati aerul degeaba.

| FlyingSoul a răspuns:

Am simtit odata asta dar am sepasit-o. Fii tare! O sa treci si tu peste.

| anabelisa explică:

Pentru AkyH
Sa nu mi-o iei in nume de rau, dar cred ca te puteai abtine de a face referire la cei care sunt emo, pentru ca jignesti persoane care poate nu au ganduri sinucigașe.De ce trebuie sa fim atat de rai unii cu altii si sa aducem numai insulte la adresa altor persoane?

| Carton a răspuns (pentru anabelisa):

Wow, scuza-ma daca ti-am ranit sentimentele rolling on the floor. Pe bune acu, poate ca tu esti de acord cu stilul asta numit si "EMO". Idea e ca masochistii astia nu sunt oameni normali, sunt sociopati care au nevoie de ajutor; niste oameni neintegrati social care din punct de vedere psihic sunt zero, nada, nimic. Vezi tu, in loc sa uram (noi in general ca oameni) rasele asiatice si negre am putea uri EMO-ii (nu ca as fi rasist, chiar am dezvoltat un mare respect fata de negrii). Dupa cum am mai spus mai sus, astia nu sunt oameni normali, trebuie re-educati si re-integrati in societate; yep, I hate emo's, so what you gonna do?

| anabelisa explică:

Buna din nou AkyH! Nu, sa stii ca nu sustin acesti oameni care sunt emo, nici hainele care le imbraca, nici comportamentul, dar totusi trebuie sa acceptam faptul ca oamenii sunt diferiti si nu trebuie sa-i judecam. E viata lor, asa ca sa-i lasam in pace!

| Carton a răspuns (pentru anabelisa):

Nu imi aduc aminte sa te fi salutat astazi: "Buna". Idea e ca prin aceste "comentarii rautacioase" s-ar putea sa se trezeasca la realitate si neintegratii astia, poate le vine mintea la cap vazand parerile oamenilor despre ei.
P. S: Cand vrei sa scrii ceva "pentru cineva" vezi ca ai butonul raspunde, sub raspunsul utilizatorului respectiv; astfel voi fi notificat la fel cum esti si tu cand cineva iti raspunde la vreun comentariu.

| papys44 a răspuns:

Din pacate... da dar am ridicat capul sus si am zis in gandul meu : Nu merita!

| rutanklan a răspuns:

In fiecare dimineata happy

| Dan1989P a răspuns:

Buna.Am avut motive de sinucidere dar mereu am ridicat capul si am zis :"Nu are sens! Am un motiv pentru care merita sa traiesc!"Dar nu mi s-a mai intamplat de mult, deoarece am depasit momentul in care ma aflam in depresie.

| Robieski a răspuns:

De foarte multe ori si inca mai am chiar uneori pun mana pe cutit dar rar si am o vointa de fier si-l la-s la o parte asta mi sa intampla de foarte mult timp

| Pitbull305 a răspuns:

Da, am trecut prin momente de acest gen si le-am depasit, sper sa le depasesti si tu daca treci prin astfel de momente.

| marycroitor a răspuns:

Orice s-ar intampla nu merita sa iti iei viata ca acesta e unicul dar adevarat de la dumnezeu si e dovada de iubire.trebuie sa vezi jumatatea plina a paharului nu cea goala

| RăspundLiniștit a răspuns:

Daaa.Chiar am cunoscut pe cineva in viata reala care vroia sa se sinucida.Mergeam acasa pe bitza si stau la marginea orasului. E un pod peste olt si sub el sunt niste ziduri construite recent. E un gard de protectie de vreun metru inaltime si era o tipa care statea de celalalta parte a gardului si vroia sa sara.Am strigat la ea:Hei, ce faci acolo? La care ea mi-a raspuns foarte relax:Vreau sa ma sinucid. Na, eu nu vroiam sa par un insensibil, si am avut prezenta de spirit si i-am zis: Mno, pai inainte sa te sinucizi, nu-mi dai si mie un sarut? A fost tare ca a venit langa mine si ne-am sarutat.Am ramas prost, mi-a bagat limba pana in laringe cred de m-a ametit, i-am si zis: Wow, a fost cel mai bun sarut din viata mea, de ce vrei sa te sinucizi, macar ai putea sa mai stai sa faci ceva baiat mai fericit(fara sa fac aluzie la mine ca chiar vorbeam sincer). La care ea mi-a raspuns : Parintilor mei nu le place sa ma imbrac cu haine de fata.
Am ramas prost, am observat ca are carnatzel pe sub rochie si am vomitat si am mers pe langa bitza pana acasa ca nu mai puteam sa merg pe ea.

| RăspundLiniștit a răspuns (pentru RăspundLiniștit):

Batea vantul exact din fata "ei" si rochia se lipise de corp, asa am observat ca si "ea" il avea pe 50cent acolo.Inca mai am cosmaruri si porecla mea e Ghei.

| AnaCristinaN a răspuns:

Uneori, dar am tecut peste si sa nu faci niciodata asta, ori cat de greu ar fi in viata.

| didi2802 a răspuns:

Am trecut prin asa ceva o perioada de timp, dar in final m-am gandit ca trebuie sa vad ambele parti ale paharului, nu doar cea goala. Chiar daca treci prin momente grele, trebuie sa vezi si lucrurile bune din jurul tau. happy

| AceOfSpades a răspuns:

Da, din cauza prostilor care se cred in stare sa ii eticheteze pe ceilalti fara sa ii cunoasca mai intai.

| ღtuweetyღ a răspuns:

Da...am avut aseamenea momente, dar am trecut peste pentru ca m`am gandit ca viata este nedereapta nu numai cu mine si ca nu terbeuie sa ma dau batuta de orice obstacolbig grin. sper sa intelegi si sa faci la fel ca mine:*winking

| Carton a răspuns (pentru ღtuweetyღ):

Batuta de obstacole nu? kill yourself or learn to spell. Mai pe romana, invata-ti macar limba natala; mai treci pe la scoala happy

| ღtuweetyღ a răspuns (pentru Carton):

Am scris repede.tongue si stai linisit ca nu trebuie sa-mi porti tu grija sa ma duc la scoala...winking

| Carton a răspuns (pentru ღtuweetyღ):

Adevarat, I was just loling.