| AndreeaWTS a întrebat:

Ați fi ok daca iubitul/iubita voastra ar fi de alta rasa si alta religie?

28 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ne-am adapta.
Dragostea ii aduce pe toti la un numitor comun.
Cand exista dorinta, exista si putinta sa o scoti la capat.
Personal, nu m-ar deranja.
Deloc.

| mgtow a răspuns:

Nu tin cont de asa ceva, partenera mea ramane tanara pe vesnicie, datorita japonezilor - https://aidoll.4woods.jp/en/gallery/asami

| sabin89 a răspuns:

Depinde de la caz la caz, nu se poate generaliza. Dacă, de exemplu, ea ar fi o ţigancă penticostală, care toată ziua bolboroseşte şi ridică mâinile spre cer, sigur că nu se poate trăi cu ea.

| floresdemayo a răspuns (pentru sabin89):

"care toată ziua bolboroseşte şi ridică mâinile spre cer..."

Adică, nu îți place să îți arate Luceafărul?

| sabin89 a răspuns (pentru floresdemayo):

Mă îndoiesc că ar şti să identifice Luceafărul pe bolta cerească. Mă tem că mi-ar arăta vreun avion. happy

| floresdemayo a răspuns (pentru sabin89):

Nu le subestima. Se pricep la tot ce sclipește! ))

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am nici o problema cu alte rase sau religii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De altă rasă, da.
Religia ar putea fi o problemă, dacă e vreo încuiată-fanatică.

| Drimmero a răspuns:

Da, de preferat sa nu fie religioasa infocata, in rest rasa e irelevanta.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu. Parțial, sunt rasistă.
Nu mi-ar trebui un țigan. Și nu mi-ar trebui nici un ungur. Culmea ar fi să fie de ambele, adică țigan unguresc.

| Wr3nch a răspuns:

Da. Cred ca exista ceva acolo sus, dar nu idealurile religiei conventionale, si culoarea pielii nu e o problema.

| Hammurabi a răspuns:

Deja este.
E din Jamaica e mulatră și e catolică.

| Goete a răspuns:

Adica, sa nu mai fie neagra nici musulmana?
O iubesc asa cum e

| Lukasssz a răspuns:

Da, dar sa fie negresa tongue

| Brizbriz a răspuns:

Daca relatia merge bine, NICI O PROBLEMA
insa, in general, in momentul in care diferenta e semnificativa, atunci relatia nu prea merge, decat foarte rar
chiar stiu cazuri prin tari "blonde" (Austria, Germania) in care el musulman, si, dupa ce se casatoresc si fac vreo 2 copii, el nu o mai lasa sa bea alcool... DELOC, nu o mai lasa pe plaja in bikinii, o pune sa isi acopere parul, samd, RAHAT IMBECIL RELIGIOS

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu musulmanca, nu negresa.

| Yuoia a răspuns:

Daca este OM, rasa si religia nu conteaza.
Dar daca nu e om, degeaba este din natia si biserica ta.

| Eireann a răspuns:

Nu. Sunt detalii neimportante.

| Theo94 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Eu nu fac discriminari de nici un fel, nu sunt rasist. Daca exista intelegere, respect reciproc si incredere intre noi, atunci totul e in regula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu, mai ales daca pentru mine ar fi importante valorile mele. Rasa nu cred ca e o problema, dar religia sau credintele si conceptia de viata ar trebui sa fie similare cu ale mele. De ce? Pentru ca in timp se vad diferentele. Dupa ce atractia fizica se diminueaza oamenii sunt nevoiti sa traiasca cu celalalt asa cum e el. Ori daca asa cum e el, are un alt fel de a fi decat mine si poate chiar contradictoriu, nu am putea convietui, nu?
Cred ca valorile personale sunt primul lucru care ar trebui sa fie comun intr-o relatie, fiindca ele raman indiferent de cum se schimba viata - prin definitie, asta inseamna ca sunt valori.

Paranteza. Vorbesc aici de situatia in care vrei ceva serios de la omul respectiv, nu doar o tavaleala de o noapte (sau mai multe) prin pat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu aș tinde să mă amestec cu altă rasă, adică să încerc să înțeleg ca să-mi gestionez ori să-mi adaug alte concepții și să le accept ca fiind și ale mele. M-ar schimba indirect prin viziunea lui despre viață și nu aș reuși să fiu autentică lovindu-ma de diferențe.

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

Da.

| danieltulcea84 a răspuns:

E bine și sănătos să ai de'a face cu cei ca tine, să ai ceva în comun.

| IoanVL a răspuns:

În privința rasei nu cred că e vreo problemă, în privința religiei da. Mai ales nu agreez deloc căsătoriile româncelor cu musulmani. Le vezi uneori pe fătuci fardate, cu fuste scurte etc., fără să le pese de nimic, iar după ce se mărită cu vreun arab se înfofolesc din cap până în picioare și nu mai comentează nimic.

E vorba de niște tradiții, obiceiuri, de altă cultură până la urmă. Pentru ca să nu apară mai târziu probleme, mai bine nu. Că doar nu s-au terminat bărbații.

Se poate face totuși o excepție (vorba vine), dacă bărbatul respectiv vine la creștinism.

| Tunaruion a răspuns:

Sa nu fie evreica.Nu sunt rasist dar nu mai poti sa zici nimic de ei.La o cearta in familie te poti trezi cu dosar penal daca zici ceva gresit de neamul ei.