| anonim_4396 a întrebat:

Ati mai avea incredere in cineva care va tradat?

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

Nu e vorba despre "a face pe durul". Gandeste-te ca, odata ce alegi sa acorzi incredere cuiva, persoana respectiva trebuie sa fie constienta ca, in opinia ta, este oarecum speciala. Asa ca daca totusi va gresi, poti alege sa fii suparat pe tine, pe acea persoana sau sa treci mai departe si sa fii mai atent pe viitor. E cu doua taisuri.

19 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Increderea se pierde o singura data!

| mgtow a răspuns:

Pana la urma avea amant prietena ta? Imi pare rau dar o sa treci peste asta si ai sa intalnesti jumatatea dar fii si tu mai optimist si gandeste-te ca data viitoare vei avea parte de una cuminte iar cine te tradeaza mai bine rupi orice legatura cu acea persoana.

| badboybadboy a răspuns (pentru mgtow):

Nu stiu inca n-am aflat. dar cred ca evorba de neseriozitate. fata e mine

| Rockart a răspuns:

Absolut deloc.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiGabi a răspuns:

Doar tu stii daca mai poti sau nu avea incredere in acea persoana.
Eu personal cunosc persoanele din jurul meu si stiu cine merita cu adevarat o a doua sansa sau cine merita plata cu aceiasi moneda.

| Chris a răspuns:

Niciodata, de aceea cand aleg sa ma deschid cuiva, o fac doar daca eu consider ca merita.

| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna

Pai depinde cum se manifesta pe parcurs adica daca se schimba, este de incredere si imi spune cand imi greseste chiar daca in trecut m-a tradat, as putea avea incredere, daca nu se schimba nimic. Nu prea m-as putea baza pe pers respectiva straight face. Esti in aceasta situatie?

| Innovation a răspuns:

Pai as astepta,asa, in timp, voi descoperi daca cu (scuzati cacofonia)adevarat persoana respectiva regreta ceea ce a facut si ii pare rau.A si depinde si cat de mare a fost greseala provocata.

| lenutza001 a răspuns:

Da doar daca tu consideri sai mai oferi o a 2 sansa...dar daca nu nici nu mai incerca sa te convingi singura ca poate persoana data se va corecta! sunt unii(le)ca daca teau tradat o data o vor face mereu! totul depinde de tine.si de ceea ce simti pentru acea persoana!

| bobby90 a răspuns:

"Un caine care te musca o data sa fii constient ca o face si a doua oara"

| AllinaDaniella a răspuns:

Depinde cat de mult m-a tradat, depinde despre ce persoana este vorba. In general este mult mai ok sa ierti decat sa faci pe durul, insa cand vine vorba de incredere...Nu trebuie acordata incredere totala. Trebuie sa ai o mica retinere pentru o persoana care te-a tradat candva...Cat de mica, insa trebuie sa existe happy

| Chris a răspuns (pentru AllinaDaniella):

Nu e vorba despre "a face pe durul". Gandeste-te ca, odata ce alegi sa acorzi incredere cuiva, persoana respectiva trebuie sa fie constienta ca, in opinia ta, este oarecum speciala. Asa ca daca totusi va gresi, poti alege sa fii suparat pe tine, pe acea persoana sau sa treci mai departe si sa fii mai atent pe viitor. E cu doua taisuri.

| whoocares a răspuns:

Da! exista " a doua sansa"...happy

| AlexVizitiu a răspuns:

Daca ar fi un prieten bun si ar fi facut-o pentru ca a fost obligat, sau chestii din astea.DA fiindca stiu ca nu a fost intentionat.

| AndreeaIM a răspuns:

Nu nu as mai avea incredere in el pentru ca m-a tradat si nu este corect!

| CrinaC a răspuns:

Nu.

| EuCool a răspuns:

Putina!

| oanii a răspuns:

Depinde de situatiehappy

| fararaspuns a răspuns:

Depinde cum tea tradat si cat de mult isi doreste acea persoana sa iti castige din nou incredere. daca stai bine sa te gandesti fiecare om merita o a 2 sansa, eu zic ca poti avea daca iti dovedeste ca s-a schimbat si ca nu te va mai tradahappy