| Sofer a întrebat:

Ați putea să stați cu o femeie care s-a prostituat?

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Nu te reproduce, te rugam. Minte 0

25 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sa stau/umblu, da! Sa avem o prietenie.
Dar sa intemeiez o familie cu ea, nu cred.
Depinde si cum s-a prostituat, ca e foarte vag termenul. 2-3 aventuri cu beneficii nu m-ar deranja, desi pot fi catalogate drept prostitutie.
Daca a activat intr-un bordel, la strada sau a avut anunt pe publi24 (deci a fost chiar carpa cu rulaj mare), nu m-as complica.
Pe langa eticheta sociala si riscul medical, cu siguranta vine cu un pachet de traume si generalizari.

| doctorandus a răspuns:

Sincer, una care s-a prostituat e mai onorabila decat una care a facut avort.

Stai tu cu una care a omorat copii, mie da-mi o fosta p.

| doctorandus a răspuns (pentru Miruna333):

Acuma ce pacat e mai mare: sa faci avort sau sa faci sex pe bani? Conform moralei crestine, chit ca eu nu sunt crestin.

| Miruna333 a răspuns (pentru doctorandus):

Mentalitatea ta lasa de dorit, crestin sau nu.
Nu-s religioasa, deci pentru mine nimic nu e pacat happy

| doctorandus a răspuns (pentru Miruna333):

Nu toate p. fac avort. Alea din secta lui Bivolaru nu fac. Si nu din iubire de oameni, ci dat fiind ca ai lor copii sunt in grija sectei, ele sunt mai usor de santajat.

Motivele reale nu sunt umanitare, dar... sistemul functioneaza si salveaza vieti.

Nu aprob secta MISA, dar sectantii ei sunt mai umani ca multi dintre voi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru doctorandus):

Daca aveai niste scoala, stiai pe unde e limita dintre tesuturi/celule, si constiinta, inteligenta, memorie, etc.
Un cheag de sarcina la 2-3 luni nu prea e decat un tesut. Ca oamenii stiu ce iese din cheagul ala, e altceva. Dar nu inseamna ca va suferi cheagul ala, daca ii opresti procesul de crestere.
La fel cum nu o sa te puna nimeni sa platesti taxa de poluare pe semintele sparte-ntre dinti, pentru ca s-ar putea spune ca ai taiat speranta de viata a catorva zeci/sute de flori, mancand samanta. Florile alea probabil ar fi trait, ar fi creat oxigen si peisaje frumoase. Daca o dam asa.
Dar naturii i s-a dat functia de reproducere, tocma' ca sa avem de unde sa mai taiem un porc, o gaina, o floarea-soarelui, un chiuretaj.

| Miruna333 a răspuns (pentru doctorandus):

Nu te reproduce, te rugam. Minte 0

| ReddY25 a răspuns:

În nici un caz!

| mODIN a răspuns:

Nici o sansa

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu merg pe incredere totala daca aflu asta de la ea. Omul niciodata nu isi va schimba gandirea odata ce a facut anumite alegeri. Pentru ea o sa ii fie mult mai usor sa insele avand in vedere trecutul, fata de o fata care nu a facut asta. Tentatii apar mereu, si daca ea vede ceva ce ii place mai mult decat la mine, optiunea de a insela nu va fi una foarte grea de ales pentru ea.

Deci in concluzie, nu as putea sta cu o femeie care s-a prostituat. Pentru ca valorile ei si modul de a privi anumite alegeri, sunt deja alterate de acest trecut al ei.
Desigur sunt si altii care nu au o problema cu asta, dar la mine e diferit. Daca eu aleg sa fiu loial cuiva, am pretentii de la acea persoana sa faca la fel cu mine.

| Lupică27 a răspuns:

Daca imi da mie banii da laughing

| ReddY25 a răspuns (pentru Lupică27):

Dacă nu, cf?

| Lupică27 a răspuns (pentru ReddY25):

Daca nu, nu stau.

| adryang78 a răspuns:

În niciun caz.

| KovacsB a răspuns:

Cred ca o jumatate de ora as putea sa stau apoi il sun pe 1onur sau pe doctoranus sa vina sa si-o ia.

| Madaxo97 a răspuns:

Lupul își schimbă părul, dar năravul,. Sau mai e una" din cocoș nu faci găină, nici din c.vă gospodină " laughing

| Konstantinos99 a răspuns:

Sa isi ia fiecare dupa experienta sa.Cine nu a mai avut relatii sa isi ia fata asemenea lui. Barbatul cu experienta sa isi ia cu experienta.

| 1onur a răspuns:

Da. Dacă intră în biserică cu mine și jură cu toată inima ei și tot sufletul ei față de Dumnezeu că nu-și va mai face rău sufletului ei și inima ei. Dacă îl iubește pe Dumnezeu mi-e îmi este de ajuns și atâta nu trebuie să mă iubească pe mine si pe Dumnezeu atunci mă iubește cu Adevărat.

Răspuns utilizator avertizat
| 1onur a răspuns (pentru DracuIa):

Dece am da cu piatra? când putem ierta.

Cine suntem noi sa judecăm acel suflet acea inima de ce a făcut alegerea aceai noi nu avem de unde ști ce la împins pe acel om către acel drum întunecat care a fost nevoit să-și vândă sufletul și inima cine suntem noi sa dăm cu piatra? In oamenii necăjiți amăgit care au o viață grea și dificilă și nu-și permit să mănânce ce poate tu mănânci zilnic și ieși în oraș și îți permiți ce alți visează și nici nu știu de existența la ceia ce ție îți aparține și ai cu ușurință mâncare condiții nu stai in chiriei nu ai plăti nu știe ce-i aia o făcură de lumină este ușor să iei piatra de lângă tine și so arunci in omul care nu-ți convine și nu-ți place și nu se încadrează în inteligența și superioritatea ta cine suntem noi sa dăm in oamenii cu piatra? Noi avem o greșală gravă și este mai mare ca ori-ce curvie orice furt ori-ce. Noi uităm că Suntem oamenii și nu suntem noi Dumnezeu să decidem in locul lui dreptate și Adevărul când uităm că suntem Oamenii devenim animale atunci incepem sa dăm cu piatra in noi și în oamenii nevinovați.

Eu mași însura cu o femei care a făcut prostituție iași face nunta visurilor ei și iași lua rochia de mireasă cea mai frumoasă și a-și cere o de ne vastă și soție a-și și întemeia o familie frumoasă alaturi de ia.Eu a-și fi și fratele și prietenul celui ce bea fumează se droghează. Eu a-și fi prietenul și fratele celui ce mă vinde celui ce mă schimbă celui ce mă judecă celui ce mă bate celui ce mă necăjește celui ce mă amăgește supără rănește celui ce mă hulește huiduiește celui ce mă dușmănește și mi-ar da în cap la prima ocazie și oportunitate cu ură și răutate.Eu sunt un păcătos nu un om "sfânt" fincă eu cred că Dumnezeu știe cel mai bine fincă Dumnezeu știe vede aude totul mai bine ca mine și ca tine. Știu sunt conștient că nu toți ne permitem din cauza prestanței și inteligenței superiorități noastre să avem de face cu toți oamenii eu va înțeleg... da eu nu vă înțeleg cine Suntem noi sa dăm cu piatra?

Mi-e îmi pare rău de omul care își vinde și își pierde sufletul și inima dar nu am ce face... daca el/ea alege să-și facă rău să-și vândă propriul suflet si inimă.

| 1onur a răspuns:

Aruncați piatra din mână și nu vă uitați pe jos uitațivă cu inima uitațivă cu sufletul unul altuia nu va uitați cu dușmănia cu ură cu Prostie cu judecată uitațivă cu mila uitațivă cu bunătatea uitațivă cu smerenia întindețivă mâna unui altuia și aruncați piatra din mână așa ne-ar sta mai bine la toți dar nu vad decât oamenii cu piatră în mână care abia așteptat din ură sa de-a cu piatra din dușmănie sa de-a cu piatră din a nu avea ce face și ai purta grija celui lalt sa de-a cu piatra nu mai țineți piatra in mână căci vă țineți propriul păcat.

| Ciumpi35 a răspuns:

Nu, dar dacă face onlyfans da

| AdeLeu a răspuns:

Da, atata timp cat n-a facut la coltul strazii. Si mai conteaza cum este in prezent. Trecutul e trecut

| tunoi88 a răspuns:

happy si daca nu stiai ca a fost, cati nu sunt de le au luat de bine, altii sunt casatoriti cu ele si fac bani multi si tu te plangi happy tu trebuie sa stii ce vrei, nu sa faci ce iti spunea lumea, pentru ca oamenii au gandiri diferitem multi cred ca sotia e acasa e cuminte si ea il inseala.