Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ati vrea sa va inteleaga mai mult parintii? In cazul in care esti parinte: ati vrea sa va inteleaga mai mult copii?

Răspuns Câştigător
| StefyBoy a răspuns:

Toti vor sa ii inteleaga parintii, ei zicand ''Vai ce enervanti sunt ca ma suna din 10 in 10 minute, si nu ma lasa mai mult de 9 seara afara cu prietenii'' asta de exemplu, dar vor intelege toti cand vor fi parinti ca parintii lor doar incearcau sa ii protejeze

15 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

E perfect asa cum e acum, este un echilibru perfect intre mine si parinti!

| onasis1961 a răspuns:

Normal! Cine nu vrea să fie armonie în familie, de ambele părţi.

| mona a răspuns:

Cu parintii ma inteleg bine iar de copii inca nu zic nimic ca e prea mic pentru a ma intelege

| anss23 a răspuns:

Nu neaparat. Poate chiar certurile si neintelegerile dintre parinti si copii fac relatia mai puternica.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Eu nu am probleme cu părinţii, iar copii nu am încă.
Mă înţeleg fenomenal şi trăiesc aşa că nu îmi fac griji.
Pe curând!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toti am vrea, sunt sigura. Nu ma plang, am niste parinti frumosi care au fost alaturi de mine. Au si ei defectele lor, nimeni nu e perfect. Cred ca inainte de a sari cu reprosuri si alte chestii urate, ar trebui sa ne amintim ca ei sunt fiintele ce ne-au dat viata si merita respectul nostru. Unii nu au parte de parinti si asta e trist. Apreciati si iubiti-va parintii!

| BlackEyedGirl a răspuns:

Pe mine ma inteleg parintii, doar ca eu nu prea am incredere in ei sa le zic secretele (mi-au facut o faza cand eram mai muca si am ramas marcata rolling on the floor ) Ce as vrea de la ei ar fi sa ma mai lase uneori in pace si sa nu ma sune din 10 in 10 minute, cand sunt cu cineva, sa ma intrebe unde sunt.

| WhatMeanLove a răspuns:

Uneori.Dar oricum, eu ma inteleg bine cu parintii mei.

| Flynn2001 a răspuns:

Ma inteleg foarte bine cu mama(tata a divortat).

| AlleSiAtat a răspuns:

Parintii te inteleg tot timpul...doar noi credem ca nu e asa.Si ei au trecut prin tot ce trecem noi si stiu ce va urma...dar totusi, adolescentilor li se pare ciudat ca nimeni nu-i intelege.
Pff, da, si eu zic uneori ca nu ma inteleg, mai ales cand iau 9 ( stiu ca e ciudat o.o ) sau 8. Mie mi se par note bune, dar...
Deci, da, in concluzie as vrea ca mama sa ma inteleaga mai mult in aceasta situatie.

| DerpyXD a răspuns:

Da

| OtipaOarecare a răspuns:

Toata lumea doreste asta.Si eu vreau ca parintii mei sa ma inteleaga mai bine, sa ma lase mai mult cu prietenii, sa fiu putin mai independenta, dar exact pentru asta ii iubesc.Ei fac asta deoarece doresc sa ma protejeze, ei ma iubesc si sunt mandra de parintii mei care nu ma lasa sa mi-o iau in caplaughing

| rares80gold a răspuns:

As vrea cu siguranta!

| Sophie7 a răspuns:

Pe mine mă înţeleg. îmi acordă libertatea corespunzătoare vârstei, nu mă cert cu ei niciodată, şi suntem fericiţi împreună. big grin

| Basketball a răspuns:

Da.As vrea din tot sufletul sa ma inteleaga.Sunt mereu faze si faze in care mama, numai ea, nu ma intelege.De exemplu, ieri, as fi vrut sa raman si al 2-lea antrenament, dupa al meu.Si mama, fiind anuntata cu o zi inainte de mine ca nu vreau si chiar nu m chef de mediatii, tot nu m-a lasat.De ce? Nu stiu! Nu am curajul sa o intreb ptc cine stie, poate imi mai baga meditatii la ceva, si imi scoate baschetul din program.Cred ca as muri daca s-ar intampla asta, doamne dumnezeule. crying