| Gise a întrebat:

Atunci cand este langa mine, ma enerveaza sau nu il mai vreau... iar cand nu este langa mine, mi-e dor si sunt nebuna dupa el cryingcrying DE CE?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aşa e iubirea. Te ridică şi te coboară. Te face să pluteşti, dar te face şi să te adânceşti în prăpastie. Şi eu am trecut prin sentimentul de du-te-vino, de constrângere. Este foarte neplăcut, ştiu. Însă am reflectat puţin la ce sentimente îi port cu adevărat, la modul cum se poartă cu mine, la ce planuri are el cu relaţia în sine şi am găsit răspunsul. Dacă îl alungam şi mai tare, făceam greşeala vieţii mele. Aşa că, gândeşte-te de n ori la ceea ce aştepţi tu cu adevărat de la cel de lângă tine, dacă îndeplineşte cu adevărat dorinţele tale şi apoi poţi fi sigură de alegerea făcută.

10 răspunsuri:
| Oxanna a răspuns:

Pentru ca nu iti poti controla sentimentele, adica nu sti ce simti pentru EL, incearca sa stai mai mult in preajma lui, sa va cunoasteti mai bine, eventual sa iesiti si poate poate, daca esti sigura ca pe el il vrei, atunci fi gata sa iti descoperi sentimentele pentru elwinking asa e prima ibire adevarata...:* fundii?

| Dobitoc a răspuns:

Eu cred ca stimti si iubire si ura in acelasi timp

Elianna
| Elianna a răspuns:

Dragoste cu nabadai! La tine este accentuata dorinta sa ai ceea ce n-ai. Cand ai acel "ceva" nu-ti mai trebuie.

| flowerpower_5936 a răspuns:

Pentru ca inainte sa il iubesti trebuia sa inveti sa il acceptiwinking. cu totii suntem facuti din parti bune si parti mai putin bune, dar o data ce te hotarasti ca pe el il vrei trebuie sa il iei cu totul, la pachet. Nu poti sa ii spui eu te plac numai pentru asta si pentru asta, iar restul nu ma intereseaza, faci ce vrei. Incercati sa comunicati mai mult si poate reusesti sa treci peste.

| anad a răspuns:

Cand nu este langa tine, uiti ca are unele defecte, cand sunteti impreuna le vezi si s-ar parea ca nu le tolerezi! Trebuie sa inveti sa-l accepti cu bune si cu rele, asa cum este el.

| emma_8250 a răspuns:

Sti si eu patesc la fel atunci cand este langa mine parca nu il mai vreau sa fie langa mine dar cand nu vb sau este departe mie foarte dor de el si mias dorii sa fie cu mine sa ma tina in brate si din alea este foarte naspa eu cel putin stiu sigur il plac enorm si poate am sa ajung sa il si iubesc nu stiu dar stai si te gandeste daca il iubesty sincer si cu adevarat iar atunci cand este cu tine si stati impreuna incearca sa te gandesti la cat de dor ti-a fost de el chir daca vb gura fara el sau te supara cu ceva este mult mai simplu sa comunicati sincer si sai spui in fata daca te deranjeaza ceva la el daca nu vb cu el si nu esti sincera s-ar putea sa risti sal pierzi odata pentru tot deauna si atunci tot u vei suferii crede-ma ca stiu bineiar atunci cand esti cu el incearca sa te calmezi nu sa fi agitata sau ceva de genu ca i lasi impresie proasta uneori fara sa-ti dai seamatongue

| gaby0 a răspuns:

Pentru ca iti place foarte mult de el si il iubesti mult de tot
da poti sal intrebi si pe el daca simte acelasi lucru

| shtephie a răspuns:

Il iubestihappy

| Zenithf a răspuns:

Pe plan lumesc lipsa de comunicare si de intelegere. Si pe plan sufletesc, departarea de Domnul.
Domnul sa fie cu voi!

| Gise explică:

Va multumesc din suflet la toti! Eu il iubesc, as vrea sa ne reparam relatia...Este adevarat ca in ultimul timp nu am mai prea comunicat