| LauraCristina09 a întrebat:

Azi am avut o cearta cu iubitul meu sunt cu el împreuna de 6 ani iar eu am 19 ani de la un timp ne cam certămși nu ne prea înțelegem eu am crescut la orfelinat până acum 6 ani când m-au luat parinți iubitului meu dar nu sunt adoptată cu acte de ei.Ce pot face în situația asta să nu ne mai certăm?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa va despartiti!
oricum, daca iese la iveala ca astia te-au luat la ei ca fiul lor sa aiba sex cu un copilas de 13 ani, se ajunge la puscarie.

| gabicoo a răspuns:

Înseamnă că a profitat de tine atunci când aveai 13 ani. Ăsta este pedofil nu iubit.

| Cipi1212 a răspuns:

Iubitul tău ar fi trebuit să fie fratele tău. De ce nu ești adoptată cu acte?

| andreierdna91 a răspuns:

Sa va despartiti.
1. Sigur sunt ceva probleme penale la mijloc (daca nu pentru baiat, pentru parintii lui sigur)
2. Daca nu va mai intelegeti la 19 ani crezi ca o sa va mai intelegeti la 30, 50?
3. Oricum mi se pare o idee proasta sa ramai cu iubitul de la 13-15 ani toata viata. Pentru mine asta suna a "primul venit, primul servit". Exploreaza si tu alte posibilitati, da-ti ocazia sa intalnesti alti oameni poate mai buni pentru tine.