| daniela_7403 a întrebat:

Azi dimineata am avut treaba pe aproape de casa iubitului meu, inainte de asta am vb la tel si mi-a zis ca acush pleaca la serviciu, cind ies din magazinul in care am avut treaba il zaresc in ograda uitindu-se la mine, ii arat limba ma maimutaresc la el si o cotesc spre alt drum fara ca sa ma apropii, Ma suna si-mi spune ca cica cum am putut nici sa nu intru la el, sa-l vad, i-am zis mai intai glumind ca nici nu mai invitat, apoi i-am zis ca m-am facut de cap si ca ei lasa nu-i nimic ca trebuie sa pleci la serviciu, el s-a inervat si mi-a zis ciao, iar eu i-am inchis tel fara sa-i zic ciao, el s-a inervat si m-a sunat repede inapoi si mi-a zis ca daca-i mai pun asa receptorul in nas apoi...(urmeaza cuvinte murdare care m-au jignit tare), si mi-a inchis.cum credeti cine-i vinovatul? Apropo ne vedem in fiecare seara, el vine la mine.Asha de tare chiar s-a suparat ca i-am inchis fara pa, ca tocmai sa-mi zica asa cuvinte a? sincer nici nu stiu de ce i-am inchis asa probabil m-a inervat faptul ca el s-a inervat ca nu am intrat la el! pare absurd.Cine credeti ca-i vinovatuL? vreau cat mai multe comentarii

12 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Exprimarea ta este vraiste, dar nu doresc sa-ti tin morala pe aceasta tema, nu acum.
Cauti vinovatul? Daca stai sa cauti vinovatul e posibil ca iubirea sa se stinga. Amandoi sunteti vinovati in aceasta situatie, important este sa lasati orgoliile la o parte si sa recunoasteti. Cand iubesti cu adevarat, e cazul sa faci unele concesii care incheaga si intretin relatia. Purtati o discutie pe aceasta tema si lasati copilariile la o parte.
Nu am inteles si nici nu o sa inteleg vreodata doua persoane care se iubesc si se jignesc in acest hal. Oare sa nu fie iubire? Oare ne place sa credem ca e iubire, dar nu e? Nu mai inteleg nimic, ma las pagubas...

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Tu eşti vinovată. Adică pur şi simpul trebuia să mergi până la el să-l saluţi să-i spui măcar ceva. Mergi şi spune-i că-ţi pare rău. Dacă are bun simţ o să-şi ceară şi el scuze pentru că ţi-a vorbit urât. Baftă!

| marrr a răspuns:

Inervat=strabatut de nervi. Cuvantul era "ENERVAT".
Fiecare are vina lui. Trebuia sa inteleaga ca te-ai enervat cand ti-a zis "ciao". Tu ai vina ta cu faptul ca nu te-ai dus la el, desi e prea mult tam-tam doar din atata lucru. Nu trebuia neaparat sa te duci, adica nu e o regulastraight face Asta este. Vorbeste cu el si intelege-l si tu, ca ar fi vrut sa te duci la el, de aceea s-a enervat si ti-a zis lucrurile alea care nu-si aveau rostul.

| anka a răspuns:

Daca tu ii inchizi telefonul in nas iubitului tau cum te porti cu cei pe care nu ii iubesti? Civilizat era sa mergi la el sa stati de vorba nu sa ii scoti limba. Am impresia ca esti cam mica sa ai un iubit dovada este ca nu stii sa te porti cu el. Cat despre el nimic nu justifica limbajul murdar. Nu are nici o scuza.

| Sol27 a răspuns:

Pai e putin copilareasca cearta ca toate certurile de indragostitihappyeu cred ca aman2 sunteti vinovati tu pentru ca fara nici un motiv l-ai evitat si nu ai mers la el sa il saluti in plus te-ai si "maimutzarit" la el. iar iubitul tau e vinovat pentru ca ti-a vorbit atat de urat dar probabil era enervat de comportamentul tau
sfatul meu este sa mergi la el si sa i zici ca iti pare rau si sa i explici ca nici tie nu iti place sa iti vorbeasca atat de urat si spune-i ca tu prin ce ai facut doar ai glumit pentru ca voiai doar sa il tachinezi putin
si nu mai astepta pana sa ceri scuze cu cat mai repede cu atat mai bine el probabil e derutat si nu stie ce te-a apucat

succes>big grin

| Zady a răspuns:

Mie astea mi se par lucruri puerile cu suparatul din alte motive. intr-adevar aveti amandoi o parte de vina doar ca a ta este putin mai maretre. buia totusi sa mergi pana la el

| ForgottenNobody a răspuns:

Amandoi sunteti vinovati, pentru ca nu stiti sa rezolvati problema la timp. "Bate fierul cat inca e rosu". Dar parca tot el are o vina mai mare, e foarte urat ca te-a insultat, trebuie sa ii spui ca te-a deranjat. Eu nu suport sa imi vorbeasca urat nici macar un prieten, mai ales iubitul. Daca spunea ca merge la serviciu, ce cauta in curte? E normal ca tu te-ai suparat pentru asta, ma bucur ca ai tratat asta cu umor, adica nah. te maimutareai, dar se pare ca prietenul tau nu prea stie de gluma si nici sa se comporte.cum sa te jigneasca pentru ca i-ai inchis? e o prostie. Trebuia sa zici ca ai ramas fara semnal sa vezi atunci ce ar fi zislaughing.
Apropo...sa nu pui prea mult la suflet, baietii astia nu stiu ce impact mare au asupra noastra cuvintele lor.

| Dobitoc a răspuns:

Evident ca tu esti vinovata, trebuia sa treci pe la el daca e iubitul tau si nci sa faci figuri si sa-i inchizi telefonul in nas.

| LarisaAndreea a răspuns:

Pai...amandoi sunteti de vina tu pentru. ca nu te-ai dus la el si el ca te-a jignit. Dar cand el te-a sunat tu puteai sa ii zici ca te inorci si te duci si la el.
Du-te la el si cere-ti scuze. Si daca el are bunul simt, poate isi va cere si el scuze

| 2696 a răspuns:

Pai nu stiu pare mai mult o joaca de copii
eu cred ca si tu puteai sa treci pe la el dar si el sa nu se supere din nimicuri
mai bine du-te dimineata urmatoare la el si arata-i ca ai facut un efort pentru a va impaca

| mitroidany a răspuns:

Daca am inteles eu bine el iti spusese la tel ca plecase la munca. daca este asa el este vinovatul dar si u pentru ca nu-ti trebuia invitatie sa te duci la el macar sa il intrebi de vb si sa ii dai un pupic. daca ti-a vb doar el foarte urat nu merita. eu cand ma cert cu iubitul meu imi zic toate ofurile apoi incep sa vb frumos sa-l sarut si etc si nu-l las sa mai comenteze (asta daca nu a facut ceva foarte grav). sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti cam redusa mintal! Ai probleme mari cu gramatica limbii romane. Abia am reusit sa deslusesc ce ai scris. Dar din cate am inteles, iubitul tau e un cocalar imputit care te trateaza ca pe o zdreanta. Va meritati unul pe altul!