| neamtzzu a întrebat:

Bai, imi place de o fata si din cate am auzit, nu ar deranja'o o relatie cu mine. Insa nu vreau sa par prost crescut si sa vorbesc cu ea 1 zi si sa ii zic daca vrea sa fim impreuna. As vrea sa socializez ceva timp cu ea, o saptamana si dupa o sa o invit la un suc...dar problema e ca ea e o fata mai rusinoasa sa zic asa si vorbeste cam sec, nu reuseac sa facem o conversatie de 10 minute deoarece... Habar nam. Ce subiecte sa discutam sa ajung cumva la inima ei.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Subiectul cel mai drag fiecaruia dintre noi este "EU". Incearca sa o faci sa vorbeasca despre ea, fara sa fii prea direct. Intreab-o ce a facut ieri, ce a facut in week-end, ce ii place sa faca de obicei, ce pasiuni are (nu asa direct, mai pe ocolite). Iti foloseste sa afli ce ii place ca sa stii ce sa discuti cu ea mai departe si unde poti sa o inviti.
Fii calm, relaxat, afectuos cu ea. Ii e teama de tine si de o relatie, incearca sa o faci sa vada ca teama nu este justificata. Ofera-te sa o ajuti daca are nevoie de ceva. Fa-i complimente indirecte (imi plac fetele care... ceva care are ea).

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fata nu doreste vorbe de la tine, ci fapte!

| grab a răspuns:

Uita-te in ochii ei mai mult happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Discuta despre,filme,prietenie,iarna,zapada,gasca,barfe scoala profesori,glume,fii amuzant, bancuri, fii spontan vezi ce cunostinte are, ce-i place, ce aveti in comun.sant multe de discutat.

| serbanmarius00 a răspuns:

Incearca sa aflii ce ii place sa ffaca De exemplu daca ii pla e un anumit film puteti incerca sa discutati inele parti ale acestuia. Daca este o fire timida, asa cum ai precizat, fii cat mai tandru si mai afectuos si ea va fi la fel cu tine.

| MayaCrazyCat a răspuns:

Pai, poti sa o intrebi de scoala, de melodiile preferate si trebuie sa ii arati ca iti pasa de ea, asta conteaza foarte mult pentru fete, dar sa nu ii pui enspe mii de intrebari din prima, apoi te va crede disperat, pune-i intrebari la care poti continua chiar toata discutia pe acea tema.Sa nu ii spui ca iti place de o fata si nu stii cum sa vb cu ea si asa mai departe, asa mai mult o indepartezi. incarca sa aflii de la prietenele ei cats putin despre ea inainte sa vorbiti, pentru a stii cum sa o abordezi. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| CsRazvan a răspuns:

Fa-o sa rada prin glume si o sa ajungi si la alte subiecte