| DianaDya4567 a întrebat:

Băiețelul meu are 3 ani e foarte gelos eu sunt din nou însărcinată sora mea are o fată e mai mica cu un an decât băiețelul meu și ea mereu când merg la sora mea se lipește de mine iar băiețelul meu plânge.Cum să îl fac sa nu mai mai fie gelos când verișoara lui se apropie de mine?

2 răspunsuri:
| Andreipho a răspuns:

Joaca-te cu el, deseneaza, invata sa scrie, sa canta, sa controleze, prin parc, sa plimbe cu bicicleta, role, trotineta, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu îl mai răsfeți.