| DenisaNicoletaG a întrebat:

Băieții din ziua de azi sunt atrași numai de aspectul fizic al unei fete?

98 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Multi aia cauta, problema e ca nu stii care e ala cautand toate calitatiile in una.

Bula
| Bula a răspuns:

Baietiilor, mai ales adolescentilor, le place mai mult aspectul fizic. Asta nu inseamna ca, mai tarziu nu se vor uita - ca barbati maturi - dupa fete. happy
Barbatii maturizati deja pun accent mai mare pe personalitatea, sufletul femeii, iar la batranete acestal doilea aspect primeaza covarsitor.

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Depinde pe cine intrebi asta.
Bine zis baietii si nu barbatii,e o diferenta.
Pana la o anumita varsta, evident ca majoritatea se uita dupa aspect.
Dupa iau in calcul si alte aspect.
Dar chiar si asa, aspectul fizic va avea mereu o relevanta semnificativa.
Nici tu nici alta fata nu ati sta cu unu care nu va atrage fizic, chiar daca multe supuneti ca ar conta mai mult sufletul, caracterul etc!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Gresit un singur lucru conteaza aici BANII daca ai cascavalul la tine ma ai si pe mine ha, ha, ha, ha, ha! De ce esti fraier tu cand stai cu o fata nu stai ca sa iti urmaresti propriul interes asa si eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Ai pus mana pe un vagin in viata ta?

| DenisaNicoletaG explică (pentru ROB3RT89):

Mai, eu ma refeream dacă aspectul fizic e cel mai important, dacă numai el contează, ca e normal sa te atragă o persoana, ca nu stai cu ea din mila. happy

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine inteles ca doar eu sunt taicatu ai uitat https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei a pus pe dracu, a vazut si el pe internet, si ca sa il citez,
"hahahahaha" :/
daca la 22 de ani si 6 luni face glume si vorbeste asa, sigur l-a scapat ma-sa in cap cand era mic, si a ramas cu ceva retard, asa ca trebuie sa ii mai scazi vreo 12 ani, ca sa ajungi la adevaratul lui nivel psihic, dupa cum tasteaza si vorbeste laughing)

| ROB3RT89 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Dar nici dor pentru aspectul fizic daca restul lasa de dorit, trebuie sa fie un echilibru!

| DenisaNicoletaG explică (pentru ROB3RT89):

Da, trebuie echilibru...

| Simpatic a răspuns:

Baietii da, barbatii nu.
Una e sa fii baiat si alta barbatwinking

| DenisaNicoletaG explică (pentru Simpatic):

Vorbeam la general, cei de sex masculin.

| AFR81 a răspuns:

Nu neaparat. Eu caut, in primul rand, o fata cu care simt eu ca m-as potrivi. Nu tin sa fie fotomodel pentru ca nici eu nu sunt si, sincer sa-ti zic, nimeni n-ar trebui sa aiba drept principal criteriu aspectul fizic.
In orice caz, tu nu ar trebui sa iti faci probleme pentru ca esti chiar frumoasa.

| RAY a răspuns:

Baieti probabil ca da, dar barbati pun accent si pe personalitatea, o data cu varsta pui accent si pe alte lucruri, la pubertate dorinta sexuala fiind la maxim esti ca un lup in calduri de asta vezi doar sex in fete

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu toti. Babe ajungeti toate, frumusetea se duce, dar simtul umorului, inteligenta... astea nu.

| Endoryus a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mai mult un caracter placut conteaza mult dupa ce dispare pielea aia placuta la atingere. Si alte chestii.

| Frank51 a răspuns:

Evident. Doar asta conteaza. Nu stiai? aaa stai, daca esti cea din poza am inteles.

| DenisaNicoletaG explică (pentru Frank51):

Adica?

| Frank51 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Esti frustrata ca nu arati foarte bine din punct de vedere fizic, dar majoritatea oamenilor sunt asa. De ce altceva sa intrebi despre asta.

| DenisaNicoletaG explică (pentru Frank51):

Nu arat bine fizic, ai dreptate! Wtf!

| OldSoul a răspuns:

Este interpretabil.
Pentru a fi atras de o persoana trebuie oarecum si ca aspect sa-ti corespunda.
Nu stiu cum au fost altii, dar eu in tinerete am avut unele "Criterii" legate de aspect daca pot sa zic asa, si totusi, mi-au placut fete complet diferite fata de acele asteptari.

Aspectul trebuie sa fie unul placut, ingrijit, de aici mai departe, intervin alte chestii.
Gen, ce fel de fata e, cum vorbeste, cum se comporta, sunt multe chestii de care trebuie sa tii cont.

Bine, depinde si ce-ti doresti, o aventura, sau ceva serios.

Dar cand e vorba de ceva serios, esti atras de mai multe chestii.

Astfel incat, daca ai de ales intre mai multe fete, poate iesi castigatoare cea mai putin atractiva datorita celorlalte calitati.

| Sofer a răspuns:

Pe mine cam asta ma intereseaza prima oara la o fata aspectul fizic. sa fie frumoasa cu forme generoase si dupa caracterul ei.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu.

| Plato a răspuns:

Cu siguranta nu toti.

| Plato a răspuns:

Din cauza raspunsurilor absolut infecte pe care le-ai primit, simt ca trebuie sa-mi dezvolt si eu comentariul.
Bineinteles ca exista baieti pentru care doar asta conteaza. Aia se numesc ratati, mizerabili, oameni de nimic, fara prezent si fara viitor.
Insa este si vina femeii daca accepta sa fie doar un obiect, sa fie apreciata doar pentru aspect, si nu pentru suflet, caracter, calitati etc etc.

Sunt inca foarte multi barbati demni, care e mult mai interesat de sufletul, caracterul, personalitatea, principiile femeii, nu de aspectul ei care oricum e efemer.
Familia nu se intretine iar copiii nu se cresc cu muschii sau fundul sau mai stiu eu ce. Orice barbat (in adevaratul sens al cuvantului) stie asta, si va alege o femeie cu care poate sa construiasca ceva.

Panaramele si ratatii sunt impresionati de aspectul fizic.
Domnii si doamnele cu principii, care se respecta si au demnitate, sunt interesati de suflet, caracter, personalitate etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

S-a basit mireasa cand ai deschis tu gura.
Daca esti un umflat de 200 kg care isi plange de mila in fiecare seara, da are suflet bun, si ai si un copil. Da-i si cara-ti burta aia in roaba, ca sa-ti duci copilu la locul de joaca, si sa isi bata joc de tine, toti ceialti parinti.
M-ai spart cu dragostea invinge, si sufletu laughing)
Ca fix la asta se uita adolescentii, la suflet.
Urla hormonii in ei, ca sunt la pubertate, si ca sa aleaga cu sufletu, sunt prea necopti la minte.
Vorbesti ca cineva care habar nu are sau sa aiba experienta.
Sigur ai ceva complexe, de tot o tragi pe asta cu sufletu vs infatisare si comportament.

"Panaramele si ratatii sunt impresionati de aspectul fizic."

pai cred ca ai ceva al 3-lea sfarc, ori esti prea gras, ori ai dintii stricati, ceva, de tot jignesti frumosu, si o dai pe asta cu sufletu vietii.
Arunci cu cuvinte asa, din oficiu.
Ca femeia e doar un obiect ca hau ca bau.
Vorbesti ca o femeie veritabila.
Da tu ce gandesti cand vezi o femeie in costum de baie?
uau, oare are suflet bun? oare putem citi o carte amandoi stand in pat? sa vezi ce ciorba ii fac lu asta maine sa o dau pe spate laughing)
In loc sa gandesti ca un barbat, tu esti femeia relatiei laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Problema e ca tu ai asteptari de la oameni, si daca ai complexe, sa mergi pe incredere, si sa zici, bai, ce conteaza, sunt convins ca mai sunt si oameni buni care sa ma accepte asa cum sunt.
Da de la regulile societatii, pana la moralitate, e un drum mare.
Te vor judeca oamenii pe strada oricum. Pentru ca asa sunt ei.
La fel si cu relatiile.
Vrei sa te minti sa crezi ca conteaza sufletul mai mult ca infatisarea.
Daca erai sportiv de performanta, si te duceai la sala de 2 ori pe zi, si erai buff, sanatos, si batz, radeai si tu de altii, si nu te mai uitai la suflet, ca vroia sa gasesti pe cineva, care depune cel putin la fel de mult efort pentru imaginea si sanatatea lui, cum depui si tu.
Ca doar nu stai ca prostu sa muncesti, si dupa aia sa iti iei o umflata de-aia, de sa-ti rupa oasele cand se pune peste tine in pat.
Eu cred ca tu n-ai vazut nici o data o femeie grasa dezbracata laughing)))
Au si ei sau ele sufletu lor pereche, si ei sunt genul de oameni care zic ca nu conteaza infatisarea, ca sufletu conteaza.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Mno, am vrut sa ma-nervez, da' la "sa vezi ce ciorba ii fac lu asta maine" m-o pufnit rasu' si n-am mai reusit. laughing

Cum gandeste un barbat, prietene?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca iti inchipui ca am complexe, sau ca rade cineva de mine din cauza infatisarii, te inseli grosolan.
Nu sunt genul cu pozele, si oricum n-as face-o deoarece nu am nimic de demonstrat, dar te asigur ca nu aia e problema. Vreau sa spun ca n-o sa-ti arat poze ca sa-ti stric argumentul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Pai tu gandesti asa.
Cu ciorba.
Gandesti ca femeia intr-o relatie.
Si banuiesc ca esti barbat.
Sa dea dumnezeu sa gasesti o grasa de-asta de 200 de kg, cu suflet bun, si sa o iei de nevasta, si sa dormiti in paturi separate sa nu se intoarca aia peste tine noaptea sa te sufocelaughing)
Ca alea care arata bine nu-ti plac.
Ca au sufletu naspa rolling on the floor)
Cel mai mult la oameni nu imi place cand nu sunt sinceri.
Si ca mint ca tine.
Incearca sa para mai buni.
Probleme astea nu vor putea fi nici o data rezolvate, atata timp cat noi ne comportam ca si cum am vrea sa fim, si nu cum suntem de fapt.
Daca ne-am recunoaste greselile, societatea ar fi luat-o intr-o alta directie, si ca oameni, am adresa aceste probleme, si rezolva, in acelasi timp.
Da tu, lupu moralist. SI acasa iti dai jos blana de oaie. happy

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt, imi place foarte mult Emilia Clarke. Dar faptul ca e, trebuie sa ma murdaresc de engleza, gorgeous, beyond-godlike, nu ar fi suficient pentru mine in vederea unei relatii.

Daca ai sta un moment sa vezi ce spun eu de fapt, ai vedea ca mereu fac referire la "idealul feminin". Asta inseamna ideal pe toate planurile. Perfect, adica fara defect.
DAR, frumusetea este ceva cat se poate de relativ, este 100% in ochii privitorului. Deci grasa ta de 200kg este, desi iti va parea greu de crezut, ca esti superficial, trebuie sa-ti spun, perfecta pentru cineva. Sufletul pereche nu tine cont de numarul patratelelor sau de cupa de la sutien.
Apoi imi zici de aia ce fac efort, prietene, 12 ore pe saptamana fac si eu, dar nu are relevanta. Eu o fac ca ma simt bine si sanatos dupa, nu caut sa impresionez pe nimeni, nu o fac pentru altcineva. Iti zic asta ca sa nu mai faci afirmatii despre mine pe langa subiect, ca in rest nu ma reped sa strig.

In concluzie, degeaba-mi vine Emilia Clarke cu sweetie, ***, nu stiu ce, ca nu e suficient daca e proasta sau nu ne intelegem intr-o privinta pe care o consider foarte importanta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Pai e baba ma aia.
Atarna carnea pe eahee hee
Ba tu ai vazut in viata ta o femeie care arata cum trebuie sa arate, slabuta, finuta, ingrijita, vs o femeie batrana, la 40 de ani, dezbracata?
Eu cred ca esti virgin.
Si daca zici iar ca iti place de ea pentru suflet, ce dracu vrei sa faci cu ea, sa-ti zica povesti cu ursu pacalit de vulpe, inainte sa dormi?
Zi si tu un ariana grande, un ceva.
Tu cred ca ai sarit peste sex in adolescenta sau n-ai avut o relatie mai lunga ca adolescent, si ai prins direct babe, si ce-ai zis, ba, asa arata o femeie dezbracata, imi place ce vad laughing
Numai ciutanii se indragostesc de profesoarele lor cu 30 de ani mai mari ca ele, ca ei nu au vazut nici o data o femeie dezbracata de 40 de ani, vs o fata de varsta lor.
Nu zic ca doamne fereste au ceva femeile peste 40 de ani, dar pentru barbati de varsta lor.
Ma indoiesc ca ai tu peste 35 de ani happy

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am 27, Emilia Clarke e doar cu 5 ani mai mare. laughing
Baba? A 8-a minune a lumii ai vrut sa zici.

Ariana Grande poate pe locul 4-5.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Ce sa zic, fiecare cu gusturile lui happy

| DenisaNicoletaG explică (pentru Plato):

Frumos spus

| mirunanicole12345 a răspuns (pentru anonim_4396):

Singurul lucru cu care sunt de acord este legat de Ariana, este intr-adevar superba spun eu ca fata nu ca baiat, chiar daca este micuta de inaltime si slaba si toti spune cate in luna si in stele legate de fizicul ei. Eu personal as pune-o mai sus decat multe de la hollywood, este combinatia frumoasa intre suflet si fizic as spune, dar da gusturile nu se discuta, ce ii place domnului care a comentat este strict o chestiune de gusturi, de accea urasc comparatiile legate de fizic sau personalitate

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In sec XXI da, dar dupa ce cunosti mai bine fata parca nu mai esti asa de atras de ea practic lasa de dorit.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

La inceput da recunosc dar dupa ce cunosti fata mai bine nici nu iti mai trebuie prietenia ei nici nu mai vorbesc cu ea incerc pe cat de mult posibil sa o evit.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Du-te tu prin satele din Romania sa vezi ce frumuseti sunt pe acolo, frumusetea e in ochii celui care priveste ok, asa ca nu te mai stresa o sa iti gasesti tu un specimen cu care sa te intelegi.

| DenisaNicoletaG explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Eu nu am pus întrebarea asta pentru ca mi-ar fi frica ca nu-mi găsesc dragostea în viata, am pus întrebarea ca sa vad și părerile celorlalți, sa-mi fac o idee de ce credeți voi.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca ai bani si esti si amabila/generoasa sa vezi cati baieti o sa ai in jurul tau exact ca Lady Gaga ha, ha, ha, ha, ha.

| DenisaNicoletaG explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu-mi trebuie 100, am nevoie de unul singur care sa ma iubească.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Băieții din ziua de azi sunt atrași numai de aspectul fizic al unei fete? gresit baietii pot fi atrasi si de BANII pe care ii are fata sa stii, uite de exemplu eu pe persoana fizica pot sa ies cu o fata mai diferita ca sa zic asa si sa pum mana pe ceva din cascavalul ei asta doar in cazul in care ea nu e atenta ha, ha, ha, ha, ha, ha! https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc / https://www.youtube.com/watch?v=Lm_GPkOfVKI

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Uite ai fi o fata si o partenera foarte, foarte, foarte BUNA si SPECIALA daca ai cotiza la baiatul cu sume mari de BANI atunci cand are el nevoie si ai sa vezi si tu ce baiat BUN pot sa fiu si vorbesc serios nici nu sti cat de BUN pot sa fiu ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc

| DenisaNicoletaG explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Din câte spui tu, pentru tine contează banii.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Desigur ca conteaza banii este exact ce am spus mai devreme bine ca in legatura cu fizicul daca arata bine s-au nu eu pot sa fac un compromis si sa stau cu respectiva persoana pana da coltu important e sa castig si eu ceva adica sa imi ramana si mie o parte din cascaval desigur https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Băieții din ziua de azi sunt atrași numai de aspectul fizic al unei fete? alo ambulanta cred ca mi-a cazut mustata va rog ajutati-ma ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, nu draga baietii sunt atrasi in primul rand de felul in care o fata vorbeste si se comporta cu ei si pe locul doi banii ei si pe locul 3 aspectul ei fizic ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha. Uite daca tu ca fata esti asa cum esti tu, macar sa ai BANI ca in rest baiatul poate sa faca un compromis si sa stea cu tine pana ai crapat si asa toata lumea e fericita ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc. Nu ma intelege gresit dar si eu imi pierd timpul cu tine si mai trebuie sa te suport atat pe tine cat si pe mata asa ca e corect si cinstit ca si eu sa CASTIG ceva din toata treaba asta, sa ai o zi buna SCUMPO ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tu chiar ma faci sa rad https://www.youtube.com/watch?v=lb8fWUUXeKM ba da tu chiar esti proasta rau ai uitat noi baietii suntem la fel ca si voi unii pentru iubire altii ca sa profite adica pe interes tu de ce crezi ca barbatii din Romania isi trimit nevestele la produs simplu pentru bani https://www.youtube.com/watch?v=3sdKC_esHuU

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Denisa ce varsta ai? daca imi spui iti spun si eu varsta mea.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Denisa sa stii ca in sec XXI nu mai sunt baieiti care sa puna accent pe iubire, respect si alte rahaturi de familisti acum conteaza doar un singur lucru cati BANI ai valabil pentru ambele sexe.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Denisa sa stii ca tu ca fata daca ai BANI poti sa contezi oricand pe ajutorul meu sa stii tot ce trebuie sa faci e sa cotizezi la baiatu si acolo cand ai nevoie de un sfat eu pot sa te ajut ha, ha, ha, ha, ha, https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Băieții din ziua de azi sunt atrași numai de aspectul fizic al unei fete? daca stu bine sa ma uit la poza ta de profil arati bine chiar foarte bine tot ce mai lipseste e cascavalul https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc

| DenisaNicoletaG explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Doamne ferește! laughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Draguta eu tot asa te-am intrebat o data ce varsta ai si tu nu mi-ai raspuns. Deci daca nu te superi poti sa imi spui ce varsta ai? https://www.youtube.com/watch?v=wcinzmfZeCc

| DenisaNicoletaG explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Am 17 ani...

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Ok, atunci iti spun si eu am 22 de ani si 6 luni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Un adult, se poate da intotdeauna copil, pentru ca el a fost la varsta aia.
Dar un copil sa se dea adult, mai greu.
Zici ca ai 22 de ani si vorbesti ca un copil de 10 happy
Pentru ca asa iti imaginezi tu ca vorbeste un om de 22 de ani sau nu imi dai seama laughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Auzi draga am o rugaminte la tine poti sa raspunzi la aceasta intrebare te rog eu mult https://www.tpu.ro/......r-eu-cu_1/

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu, ambalaj stralucitor care ascunde mult rahat cam asa sta treaba cu fetele dupa ce le cunosti, adica privind dincolo de aspectul fizic.

| RobertMoon a răspuns:

Nu, dar majoritatea prima data văd corpul și de aici apare prima atracție, dar eu nu pun neapărat preț pe asta, tu din poza de profil pari o fata foarte drăguță și nu ți-am văzut corpul, apropohee hee

| Endoryus a răspuns:

Nu toti. Dar iti zic ceva. Da, la toata lumea ( baieti /fete ) conteaza prima oara cum arati.