| anonim_4396 a întrebat:

Banii aduc fericire? eu cred ca daca ai bani poti fi foarte fericit. dar sa nu te spargi in figuri

17 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Banii nu aduc fericirea dar o intretin laughingpai daca nu mai faci cate o plimbare din cand in cand pe la mare, pe la munte, te duci la schoping, iei cina in oras parca viata este mai trista. nu?

| elena a răspuns:

Decat daca sunt multi. Imi place asta cu spartul in figuri.

| kh1ss a răspuns:

Banii nu cumpara fericirea, cu bani nu poti sa iti cumperi sanatate, cu bani cu poti sa iti cumperi dragoste... dupa parerea mea ...mai bine sarac si fericit decat bogat si suparat

| ines a răspuns:

Da sunt importanti si bani dar asta nu anseamna ca daca ai bani esti si fericit antotdeauna

| dulshe a răspuns:

Si eu sunt de acord cu tine, dar banii aduc si fericire si tristete chiar daca de multe ori aduc fericire, cu banii poti cumpara siun ochi de om(cica) de toate dar cand nu ii ai sunt multe cazuri in care am vz k se cearta k sotu nu a adus bani in casa, si nau bani de chirie, sunt oameni care se omoare pentru rati in bank:-s...banii sunt f importanti

| dulshe a răspuns:

Pai nu exista numai o persona in lume care poate dona, sunt multe iar daca ai bani poti cauta in toata lumea asta

| tukhey23 a răspuns:

Imi place intrebare, dar iti zic altceva:cu bani poti cumpara ce vrei, doar sanatatea nu.Eu nu cred ca pentru tine, sunt importanti ce fac eu de ex. cu bani si daca imi aduc fericirea happy

| moni a răspuns:

Ceau sunt moni.sa ti zic ceva in legatura cu asta. eu am fost tinuta de catre ai mei in palme cum se zice deci aveam tot ce as fi dorit vreodata insa cand m am casatorit am ales o pers fara bani pentru ca am ptreferat sa primesc iubire ca bani iti faci muncind dar fericirea nu se poate cumpara.si noi avem acum la randul nostru bani si copii, insa nu bani conteaza pentru noi.

| BAd-RoMaNcE a răspuns:

FAR BANI NU POTI SA FII FERICIT....SAU POTI SA FII DAR K CONDITII

| Cryss a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, nu poti cumpara tot cu ei, prietenia, iubirea, respectulhappy. Ar trebui sa te afirmi pentru ceea ce esti ca persoana nu pentru ca ai bani tongue.
Oricum pana la urma nu banii ne distrug societatea happy, ce fericire pot sa aduca atunci cand vezi ca oamenii se omoara intre ei pentru 1 leu straight face.

| sorana_1576 a răspuns:

BANII NU ADUC FERICIREA, DAR O INTRETIN

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Banii nu aduc fericirea... dar o intretin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu toate se cumpara cu bani. poti cumpara oamenii, dar repectul lor trebuie sa-l castigi. poti cumpara un pat, dar odihna nu. poti cumpara sex, dar dragoste nu. poti cumpara carti, dar cultura si inteligenta nu. poti cumpara un doctor, dar zile mai multe nu sau sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@dulce...banii nu sunt mai importanti decat viata...sunt cazuri foarte multe cand ai bani si nu ai ce face cu ei...de ex:cauti pe cineva sa doneze sange sau un organ unei persoane dragi tie... daca acea persoana nu iti da... ce faci?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@dulce mama uite ca pentru mine conteaza mai mult sanatatea decat banii... daca esti sanatos poti castiga si bani. daca nu ai un rinichi sau un alt organ ce faci? banii se termina si tu ramai nenorocit pe viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Banii sunt o completare a fericirii alături de celelalte componente ale dragostei.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand nu toate se cumpara cu bani dovada ca degeaba esti bogat daca nu ai sanatate si nu numaiwinking