| ChokoX3 a întrebat:

Bun. Deci vine craciunul, iar eu vreau sa-i fac mamei o felicitare, insa habar n-am ce sa scriu. Cele mai dragute raspunsuri au funda!happy

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

1) Hai salut, eu te întâmpin cu mult zâmbet şi cu un vin, ca să avem Crăciun voios, că nimic nu-i mai frumos, ca o zi de sărbătoare, când mai vrei şi o ninsoare, caldă şi cu voie bună, ca o minune de cunună, pasnică şi cu surprize, pline de multe reprize!

2) Un înger alb pe un fulg de nea, va trece azi prin casa ta, să vă spună blând soptit, Crăciun Bun şi Fericit!

3)Se zvonește că pe seară, Cineva o să apară, Pe furiş pe la balcon, Pe fereastră sau pe horn, Vine, vine Moş Crăciun să-ţi vestească un an bun!

4) Uite un drum, E prin zăpezi, Dungi de sanie tu vezi, Clinchete de clopoței, Uite cum te miri de ei! Este Moșul, Ca să-ți spun, Îl mai cheamă și Crăciun, Care vine de Ajun Și aduce cadoase, La fetițe drăgălașe, Dar și la câțiva băieți Care sunt puțin isteți.

5) Cu colinde de Crăciun va dorim un an mai bun și cu dragoste creștină, să primiți în dar lumină, zurgălăi din flori de gheață sa va bucure în viață, mult noroc s-aveți în toate, La Mulți Ani cu sănătate!

6) Fie ca aromă de brad, portocală, colindele, cozonacul cald și mirosul de iarnă să va umple inimile de bucurie și sufletele de liniște. Crăciun Fericit!

7) Crăciun cât mai luminos, vis de iarnă călduros, liniște lângă cei dragi, veste bună dinspre magi!

8) Liniştea, bucuria şi căldura Crăciunului să îţi poposească în casă. Crăciun Fericit!

9) Un bătrânel cu chip drag, A apărut la tine în prag, Să nu-l gonești, e Moș Crăciun, Și îți aduce un an mai bun! Sfântă seară de Crăciun, Lângă brad și lângă foc să va umple de noroc!

10) Mesajul divin al îngerilor împreună cu glasul sfânt al colindătorilor să va aducă: pace, liniște sufletească și multă sănătate. Crăciun Fericit!

11) Din casă în casă, din inimă în inimă, dintr-un loc în altul. Căldura Crăciunului ne aduce pe toţi mai aproape.

3 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Idei sunt foarte multe, tu trebuie sa ei o foaie si un pix si incepe sa scrii tot ce simti pentru mama ta si ce ai vrea sa-i spun de craciun.Nu trebuie sa scrii cuvitele cuiva cand le poti scrie chiar tu pentru mama ta succes si Sarbatori Fericite.

| MrSoapte a răspuns:

Multumeste-i pentru educatia care ti-a dat-o, multumeste-i ca a fost atenta cu tine, multumeste-i ca te-a sustinut si te-a sfatuit de fiecare data cand ai avut nevoie!

| BlackDice a răspuns:

Ceai zice de: Craciun Fericit mama si iti multumesc ca mai crescut si ca mi-ai dat viata! stiu ca nu ti-a fost usor cu mine si ca ai avut si suparari si necajiri ..etc! hai ca poti!