| mirunaaa96 a întrebat:

acum 3 luni m-am despartit de un baiat cu care am stat un an si 2 luni, in fine, m-a mintit, a vorbit cu multe fete,acum are prietena dar nu tine la ea,nu o iubeste si are de gand sa se desparta de ea,mi-a zis ca si-a dat seama ce a avut langa el si ca de fapt ma iubeste,mi-a spus ca si-a dat seama cate am facut pentru el,vrea sa ne impacam,mi-a spus ca isi doreste mult asta si o sa faca orice sa am iar incredere in el si sa imi dau seama ca, chiar ma iubeste. Eu inca mai am sentimente pentru el, mi-a facut acum 3 zile o surpriza si m-am trezit cu el in fata blocului spunandu-mi ca i dor de mine. Nu stiu ce sa fac, adica daca ma impac cu el o sa faca iar ce a facut? oare chiar si-a dat seama sau e doar de moment? oare o sa mearga?

7 răspunsuri:
| ღβأβأ a răspuns:

Da, daca crezi in a doua sansa.

| Alexx911 a răspuns:

Nu da asa de usor o a doua sansa
Nu crede in vorbe, ci in fapte. Pune-l sa-ti demonstreze ca te iubeste.
Oricum, fa ce simti

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Nu ai de unde sa stii daca o sa mearga sau nu din moment ce nu i-ai oferit a doua sansa. Doar dupa asta iti poti da cu parerea si vei vedea daca a merit si daca chiar si-a dat seama ca a gresit.
Vezi tu, de cele mai multe ori a doua sansa nu inseamna decat o noua sansa la suferinta. A doua sansa de cele mai multe ori este folosita nu pentru a repara greseliile, ci pentru a profita si pentru a face rau iar.
Dar exista si posibilitatea ca sansa asta sa va apropie mai mult.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ciorba reincalzita nu mai e la fel de buna, dar poti incerca ca sa nu regreti. Sigur ca relatia va fi la fel cum a fost data trecuta, oamenii nu se schimba. El nu e un barbat fidel, dar tu spui ca il iubesti, asa inseamna ca ii poti accepta infidelitatile. gandeste-te ca acum e cu alta sar iti afce curte tie, asta iti arata cu siguranta ca va continua sa aiba mai multe iubite in paralel. Tu iti doresti sa fii tu principala, asta se poate, dar nu te astepta sa fii singura, ti-a aratat destul de clar ca nu are nici un gand in directia asta

| Irimia_Ioana_1999 a răspuns:

Da-i a doua sansa. Adica daca tu inca tii la el, nu are rost sa stai departe de el.

| qqRamona a răspuns:

''TOŢI MERITĂ O A DOUA ŞANSĂ!''
Hm... încă mai ţii la el? Crezi că poţi să-l ierţi pentru ce a făcut?
A trecut mult timp, totuşi, dar dacă încă simţi că ţii la el şi că poţi trece peste ce a făcut de ce nu? Este riscul tău şi alegerea ta.
Ca sfat îţi spun aiputea să te împaci cu el pentru că acum pare că regretă, însă mai joacă-te puţin cu el să vezi cu adevărat ce vrea... Adică să nu fi o roată de rezervă, fi puţin indiferentă (chiar dacă nu poţi prefă-te), asta îi atrage şi îşi dau arama pe faţă.
Şi cel mai important lucru DACĂ MAI VEZI UN VIITOR ÎN RELAŢIE poţi continua, însă dacă e fără rost, zic să treci mai departe pentru că vei rămâne blocată în trecut.
Este alegerea ta, tu ştii ce simţi, gândeşte cu inima, dar analizezază cu creierul :*!

| SkyPilot a răspuns:

Eu nu as mai putea avea incredere. Iti plac bibelourile crapate si lipite? Vrei sa fii locul unde se intoarce din explorarile lui cu alte fete? Oamenii nu se schimba asa usor.