| Suegevd a întrebat:

Bună, acum o săptămână am aflat ca sunt gravidă în 3 săptămâni, mi-am luat test dar nu mi-au ieșit doua linii (o sa va povestesc cum am aflat ca sunt gravida) am aflat prin niște aplicații unde am pus ultima menstruație și pe toate îmi arata ca sunt gravida în 3 sapt. Acum mi-a venit menstruația și cred ca am pierdut copilul.Voi ce credeți, dați va rog un răspuns.

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Vezi ca sunt aplicatii si pentru testarea IQ-ului.

| darrio2007 a răspuns:

Ai mai fost si pe 22 noiembrie 2022. Acelasi gen de intrebare.
Ori nu ai invatat nimic de atunci referitor la sex ori aplicatiile folosite nu sunt bune.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca ar trebui ca atunci când îți începi viata sexuala și mai ai o viata sexuala si activa,sa te interesezi puțin în ce consta asta.

Când faci sex neprotejat îți asumi și faptul ca poți rămâne însărcinată.
Periodic ca femeie trebuie sa mergi la controale ginecologice mai ales dacă ai menstruație neregulata, sau nelămuriri legate de sex, zona intima etc.
Cand îți întârzie menstruatia și bănuiești c apoi sa fi însărcinată faci unul/doua teste de sarcina și control ginecologic, nu sa te iei după niște aplicații. Daca testul și controlul au ieșit ca sunt negative, e clar.

Bun.Treaba e ca tu e posibil sa fi avut o întârziere doar, nu o sarcina.Dar sa fi fost dusa în eroare de propria minte căreia poate i se părea palpitant sa ai un copil sau sa fi însărcinată.
Cand pierzi o sarcina exista anumite manifestari.Nu îți vine ciclu și gata.
Rar se intampla asa.

| Suegevd explică (pentru Freya1):

Mulțumesc, cred ca doar a fost în capul meu.

| AliGab a răspuns:

Ca mai trebuie sa iei o carte de anatomie in mana si sa citesti.

| 199onur7 a răspuns:

Sincer nu știu ce sa cred ai mers la un doctor ceva? Ai făcut o ecografie sa vezi daca bebelușul mai trăiește? (

Top G Forever