| mirunaaa96 a întrebat:

Buna,acum o saptamana mama s-a dus sa il inscrie pe fratele meu la liceu, acolo o femeie i-ar fi spus ca are nevoie de copii sa lucreze pe perioada verii asa ca am sunat si a spus ca o sa ma sune cand e ceva.Astazi m-a sunat si mi-a spus sa ne vedem maine, ar fi vorba de 6 ore pe zi,fara weekend,dar eu nu am terminat inca scoala. Aici e vorba de prietenul meu,adica ne vedem o data pe saptamana cam asa pentru ca si el lucreaza,i-am spus azi ca vreau sa merg si mi-a spus ca pana acum nu a fost vorba deloc de bani,dar m-am saturat sa ii cer bani la mama. Daca ar fi sa merg am vorbi putin,mi ca o sa ne certam,mi-a zis ca el se bucura ca vine vacanta si o sa merg mai des la el si eu trebuie sa merg la lucru,ma gandesc ca ar trebui sa ma sustina,sa fie langa mine, eu asa sunt. Ceva sfaturi? Nu pare nimic grav dar e important pentru ca tin mult la relatia asta si nu vreau sa ne certam zilnic din atata. Multumesc!

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ma bucur ca esti o fata harnica, ambitioasa, da trebuie sa te inteleaga

| OldSoul a răspuns:

Pai daca si el ar tine la fel de mult la aceasta relatie ar trebui sa te inteleaga, dar daca nu te intelege... tragi singura concluzia.

| SkyPilot a răspuns:

Eu (baiat) am lasat naibii banii cand fata mi-a spus ca vrea sa fim impreuna toata vara. Fiecare cu prioritatile lui. Mie nu mi-ar pica de loc bine ca iubita sa imi faca asa ceva. Mesajul ar fi ca banii sunt mai importanti ca mine. Concluziile le tragi singura.

| e1xtz a răspuns:

Tii mult la relatia asta!
Tu esti cea cu prietenul indiferent, gelos posesiv, ce nu voia sa te lase la mare cu familia ca nu stiu ce faci pe acolo.

N-ai leac se pare.

| Rainmaker a răspuns:

Buna mirunaaa!
Daca prietenul tine la tine, va trebui sa inteleaga si singur motivele care te determina sa muncesti pentru a mai face rost de-un ban.Doar nimeni nu munceste de placere.Inca nu este sotul tau sa poata dispune financiar de tine. Daca nu te intelege acum, intr-o problema atat de evidenta si pune mai presus propria placere (aceea de-a te vedea cat mai des), inseamna ca nu te merita.