| szmotovio a întrebat:

Buna all.credeti-ma ca sunt disperata, ma simt singura, am mare nevoie de un suflet langa mine.
tot ce imi doresc e sa am pe cineva alaturi, dar nu stiu, ma uit in jur toate prietenele mele au pe cineva eu sunt singura si am simt groaznic
m-am uitat in oglinda. urata nu sunt, dar nu stiu. nu sunt genul sa faca primul pas.si vad ca nici nu gasesc un barbat sa faca el primul pas catre mine.
ce sfaturi imi dati?

10 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Sa ai putina rabdare. Totul va fi bine. Nu a venit inca vremea, nu ti-ai intalnit inca sufletul pereche. Si eu am fost la fel. Am trecut prin aceleasi stari ca si tine acum foarte mult timp. Era greu sa merg oriunde cu prietenele mele care veneau insotite de prieteni. Intr-un final am incercat sa fiu mai putin pretentioasa, pentru ca mi se parea ca e mai bine sa fiu cu cineva decat singura. Dar n-a mers. Nu m-am simtit bine si nu a contat ca eram cu cineva care in fond nu imi placea foarte mult, ca eram tot singura, adica ma simteam singura.
Pana la urma m-am intalnit intamplator cu cineva care mi-a schimbat toata viata si m-a facut sa simt ca apartin cuiva, ca nu mai sunt singura.
Din propria experienta iti spun ca este bine sa astepti momentul asta.

| mihaibrasov a răspuns:

Eu, evident sunt cel mai potrivit laughing. id. mihaidinbrasov

| AvalohAlyn a răspuns:

Prieten si iubit o sa iti gasesti la timpul potrivit dar daca ai familia, cei dragi alaturi nu te vei simti si nu vei fi niciodata singur.Plus ca Dumnezeu poate fi cu tine, iti poate fi alaturi impreuna cu cei dragi. Dragostea va veni la momentul potrivit, cum se zice''cand ti-e scris'' dar sunt sigur ca nu te va ocoli.Nu uita ce am zis, familie+Dumnezeu =disparitia singuratatii

| vladix a răspuns:

Mergi la un psiholog

| flooooo a răspuns:

O da... cred ca avem aceleasi probleme laughing de unde esti? lasa-mi un id daca vrei sa ne cunoastem mai binebig grin

| lillatrila a răspuns:

Nu dispera. O să vină şi timpul tău.
Faptul că toate prietenele tale au deja prieten nu trebuie să te afecteze. Decât să te agăţi de gâtul primului venit, mai bine aşteaptă să-l găseşti pe Mr. Right, pentru că satisfacţia va fi de două ori mai mare.
Fii mai deschisă, observă mai bine oamenii din jurul tău şi poate o să găseşti ceea ce cauţi. Trebuie doar să ai răbdare şi să nu te laşi influenţată de ce fac prietenele tale. Eşti mai timidă, poate, şi de aceea nu ai curajul să faci primul pas. Când vezi un băiat care îţi place, dacă ţi-e frică să vorbeşti cu el, dă-i de înţeles la început că-ţi place. Zâmbeşte-i, fii drăguţă, dar cel mai important, fii TU şi vei vedea că nu e chiar aşa greu. happy

| claudiu_9958 a răspuns:

Tot ce trebui sa faci e sa nu disperi, eu tot singur sunt si la fel sunt si prieteni mei insa mai caut
si nu imi pierd speranta. iti las id-ul meu poate ne cunoastem mai binewinkingclau_balubakiss

| s1ngle a răspuns:

Faptul ca prietenele tale tot schimba pe baieti in timp ce tu nu ai prieten, trebuie sa te incurajeze si sa te faca sa te simti mai speciala.In ziua de azi greu se mai gaseste o fata ca tine care sa astepte ca baiatul potrivit sa apara fara sa fie cautat, agatat etc.Si nu trebuie ca tu sa faci primul pas, in momentul potrivit, in locul potrivit cineva o sa apara pentru tine si probabil iti va fi alaturi pentru multa vreme, nu trebuie sa te descurajezi, sa iti imaginezi ca esti urata, antipatica etc, probabil esti putin mai retrasa si atata tot, toate la timpul lor, bafta multa!

| marius6300 a răspuns:

Aceaiasi problema am si ei si as vrea sa ne cunoastem nu sunt ironic si vorbesc foarte serios da-mi si mie id tau ca sa pot lua legatura cu tine

| geo6546 a răspuns:

Incearca si vei gasi geo6546@yahoo.com incearca nai nimic de pierdut