| andreiciolac a întrebat:

Buna all, maine este ziua lu o fata cu care vreau eu sa fiu, ce mesaj sa ii trimit? si ce cadou? eu m-am gandit la un trandafir... voi ce pareri aveti?

4 răspunsuri:
| BadBoy997 a răspuns:

Salut! Acelasi caz l-am avut si eu mai demult.Un trandafir si cu o cutie de raffaelo(din aia mare)o sa-i placa.Nu trebuie cine stie ce cadou.Bafta cu fata.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy intotdeauna florile sunt cadourile ideale si face mai mult decat orice cadou consistent in special trandafirii si atasat un mesaj:
"Nu pot sa inteleg cand, in ce moment am inceput se te iubesc. Poate din clipa cand ardeam de dorinta sa-ti intalnesc privirea si chiar din acel moment eu iti apartin. Mainile tale sunt prezentul, iar gandurile viitorul. Si viata merge inainte si fara mine si fara tine si fara noi. Tu esti lumina a diminetilor ce ma gadila, pentru a-mi deschide ochii sa vad splendoarea ce ma-nconjoara. Tu esti raza mea de soare, ce-mi mangaie obrajii. Tu esti un cant al pasarilor, ca ma incanta cu ciripitul lor. Iar eu, sant o adiere de vant ce-ti rasfata firele de par. Tu esti iubito, o floare micuta si tacuta ce-mi implora mangaiere. Esti un gand razlet ce ma face sa tresar atunci cand sant singur, esti un vis ce ma face sa zambesc in somnul meu, tu esti iubirea mea. La multi ani!

| PrinD a răspuns:

Salut, eu nu sunt de acord cu trandafirul, acela il poti da fara a avea un motiv, si de preferat se da atunci cand deja ai o relatie cu acea persoana, eu propun sa-i dai o floare de vara, sau un buchet cu flori colorate de camp, sunt multe flori frumoase si ca mesaj... nu iti sugerez sa iei de pe net mesajul, un mesaj sincer chiar fara rima e mai apreciat ca ori si care altu, de ex: La multi ani (nume) cu acest buchet de flori am vrut sa fiu mai special, asa cum esti tu pentru mine, am vrut sa-ti aduca un zambet, asa cum imi aduci tu mie de cate ori te vad sau doar ma gandesc la tine... Cam atat. de preferat e sa legi si un animal de plus la baza buchetului. Succes

| andreiciolac explică:

Ms al, m-am decis sa ii iau un trandafir si o cutie milka in forma de inimioara. dar mai am o intrebare trandafirul sa fie fara folia accea cu ce o impacheteaza. sa il duc asa in mana?