| Anon1mAnon1m a întrebat:

Buna Allz. Am si eu o problema... Sunt baiat, si imi place de o fata. Fata e din oras de la mine, dar intr-un sat. Si ne-am intalnit odata. Totul parea sa fie ok... Ne-am tinut de mana, pnm, etc. Si nu suntem impreuna. Ea a spus ca sunt dragut. Dar ei ii place de alt cineva, si spusese ca relatiile la distanta nu tin, pnm. Dar si ala, care ii place ei, e la distanta. Ce ar trebui sa fac, sa ma placa mai mult. As vrea sa am o relatie cu ea. FUNDA!hee hee

Răspuns Câştigător
| Andreea2606 a răspuns:

Sunt fata si stiu cum gandim noi. Daca te placea cu adevarat nu se gandea la distanta si la toate inconvenientele, era cu tine pur si simplu. Dar daca ea place alt baiat! Tu chiar nu observi ca astea sunt doar scuze, prin care sa te refuze subtil. Eu zic sa stai pun de-o parte si daca te place si vrea sa aiba ceva cu tine, ea singura te va cauta. Asa nu faci alt ceva decat sa o sufoci, ea deja a inteles ca o placi si nu mai trebuie sa faci nimic sa ii arati asta...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea2606):

Stai asa ca nu e asa laughing.
Si daca il place dar nu vrea sa cheltuiasca baiatul bani pe transport si chestii? Ca totusi si asta e un inconvenient si daca te gandesti la binele acelei persoane si uiti de sentimente vezi ca mai bine i-ar fi acelei persoane acolo unde e cu cineva care sa-l iubeasca.

Revenind la intrebare : intreab-o daca ar vrea sa incercati si daca distanta e singurul motiv, oricum relatiile la distanta sunt mult mai frumoase pentru ca revederea face cat 1000 de zile si clipele alea sunt magice.

| Anon1mAnon1m explică (pentru Andreea2606):

Mersi mult!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din ce oras esti? La voi acolo aveti si sate? In oras. Poate nu ti-ai dat seama din ceea ce iti spune dar se vede ca te refuza.Si nu vrea sa o faca brutal. Sfatul meu este sa o lasi in pace si sa nu o mai cauti. Daca te place te va cauta ea mai tarziu.

| IsAbElLaSwEeT a răspuns:

Sunt fata, deci stiu ce sa iti zic. Cred ca ar trebui sa o impresionezi cu gesturi marunte, sa ii spui ceva romantic. Ai mai putea totusi sa ii spui daca te supara ceva, ar crede ca ai incredere in ea. Sper ca te-am ajutat!

| ImHere a răspuns:

Nu se poate

| siminafive5 a răspuns:

Cam te refuza. eu as zice ca o perioada s-o lasi in pace pentru ca daca ai continua pana la urma nu ar mai suporta si ti-ar spune in fata ca vrea s-o lasi in pace... dar exista sanse. cam 20% sa se razgandeasca si sa inceapa sa te placa

| Anon1mAnon1m explică (pentru siminafive5):

Sa o las in pace, adica sa nu mai vorbesc cu ea?

| Andreea2606 a răspuns (pentru Anon1mAnon1m):

Daca ea place alt baiat, tu oricat de frumos te vei purta cu ea, ea nu va aprecia, se va simti mai degraba sufocata si va vrea sa te indeparteze. Cel mai bine e sa te ti departe de ea o perioada, sa isi clarifice situatia cu celalalt baiat. Iar daca va vrea ceva de la tine, te va aborda ea.

Ps. Sunt f multe fete si e o prostie sa te oprestia la una, mai degraba te-as sfatui sa iesi cu alta fata, daca domnisoara e nehotarata.

| Anon1mAnon1m explică (pentru Andreea2606):

Mersi mult, pentru sfat :*