| abcdefgh a întrebat:

Am 13 ani si 8 luni... ieri m am sarutat cu un baiat pe care il iubeam si ma iueste f mult.Credeti ca am facut o greseala? E prea devreme pentru asa ceva?(mentionez ca acesta a fost primul meu sarut)Stiti... p mine nu prea ma lasa parintii sa am prieten si chestii din astea.Credeti ca ar fi bine sa le spun ca m am sarutat cu un baiat?(app.baiatul are 15 ani) Va rog sa rasp la toate intreb! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| denismaria92 a răspuns:

Buna. Allexutsa, nu este ceva rau atata timp cat stii ca si el te iubeste. Fiecare trecem prin primul sarut la un moment dat. Parintii tai iti dai seama ca o sa se supere, si o sa iti zica "E prea devreme sa ai un prieten", dar este ok. Fiecare lucru are un inceput. Take care >big grin

10 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Draga mea la 13 ani trebuia sa te mai joci cu papusile Ai toata viata inainte si pentru asta

| DakotaRoyse a răspuns:

Hmm, nu ar fi probabil nici cea mai grozavă idee să le ascunzi faptul ăsta, dar nici să le spui. E o chestie nevinovată. Dacă tu te-ai simţit pregătită pentru acel sărut, ar trebui să te simţi pregătită şi pentru consecinţele ce le atrage dacă părinţii tăi află.

| Ge0 a răspuns:

Si ce daca ai 13.nu trebuie neaparat sa incepi de la o anumita varsta sa fi cu cineva. daca tie iti place acea persoana nu vad dc ti.ar fi frica.profita acum ca o ai langa tine, poate mai tarziu vei regreta ca nu ai pastrat`o.si nu trebuie sa le spui parintilor tot ce faci. unele lucruri trebuie sa le sti doar u, de ex chestia asta nu ar trebui sa le spui, te vei certa cu ei si poate nu te vor mai lasa afr sing sau cu acel baiat si vei regreta apoi.stai lin nu te speria.e ceva normal.parerea mea nu le mai spune ce faci,pe unde mergi,etc. oricum nu vor afla,daca esti atenta si nu te vede nimeni cunoscut, nu vor sti nimic, iar daca iti place tipu.intalneste`te cu el dar ai grija unde, sa nu te vada parintii, spune`le ca esti undeva dar de fapt te duci cu el.vezi u ce faci.iar daca nu`ti place nu te forta sa fi cu el doar de dragul de a avea iubit.p.s:nu le spune parintilor.nici peste1, 2,3 ANI nici cand vei fi mai mare. daca le vei spune atunci vor crede ca i.ai mintit si nu vor mai avea incredere in tine.cel mai bine pastreaza pentru tine unele secrete.nu le spune nici celei mai bune prt.winkingsper ca te.am ajutat

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Buna.Eu am 12 ani si m`am sarutat cu un baiat [prima oara] la unşpe ani, dar baiatu` era de`o varsta cu mine.Nu stiu ce sa zic, nu e chiar asa grav ca te`ai sarutat cu un baiat dar daca acel baiat are si 15 ani, pai nu e chiar asa de bine pentru ca na mai poate profita de tine chiar daca zice ca te iubeste, dar na daca chiar te iubeste nu stiu ce sa zic.Eu cred ca ar fi mai bine sa le spui parintilor tai decat sa afle de la altcineva mai bine de la tine, stii cum se zice Ca daca recunosti esti pe jumatate iertat. Oricum bafta.Depinde,tu iti cunosti mai bine parintii.
Pace \/.

| LoveIsMyDrug a răspuns:

La mine prima oara a fost la 12 ani...eu zic sa nu le spui parintilor deocamdata...pentru ca esti mica si au sa se supere.In plus a fost un gest nevinvat happy. Banuiesc.

| Crisstynutza a răspuns:

Nu ai gresit de loc.In ziua de azi cam asa se intampla, si eu am tot 13 aniwinking si eu m`am sarutat la 10 ani si prietenu meu avea 17hee hee si ce sa zic eu cu toti cu care m`am sarutat, au fost peste 10, eu nu am tinut la nici unu.Nu e o greseala sa te saruti, nu e ca atunci cand ...ca sa stii cu cine o faci sa fi sigur ca el tine la tinethinking In fine eu iti zic mai bine sa nu le zici alor tai ca nu o sa reactioneze prea bine, nici pe mine nu ma lasa sa am prieten si eu le-am ascuns asta de ani buni si inca nu au aflat.Probabil o sa te puna sa te desparti de el.SUCCES!

| DemonAlex a răspuns:

Veve...cum adica pe jumatate iertat? Sa ai un prieten e o greseala? Decizia este a ta,noi nu iti putem da sfaturi de astea,fa ce iti spune inima! Daca te iubeste si el,atunci e foarte bine.Dar daca ai cerut un sfat,iti zic:spune parintelui cu care te intelegi mai bine, preferabil mama, si cere-i sfaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai alexutsa nu este prea devreme dar mai tine secretu pana faci 14 anihappy. Atunci o sa fi deja mai mare si pot ispune parintilor

| Aneel a răspuns:

Ce nu stiu parintii e mai binewinking

| Denisa212328 a răspuns:

Nu esti prea mica dar... daca parinti nu stiu absolut nimic nu le spune...ca sa nu te bagi singura in groapa. funda?