| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani, iar cu citiva ani in urma cam in clasa a 2 am intilnit o fata cu 1 an mai mica si cu care ma intelegeam foarte bine.De atunci ne petreceam tot timpul impreuna, iar cind nu eram impreuna vorbeam la telefo.Intr-un cuvint eram cele mai bune prietene.Insa de la o vreme ea nu prea vrea sa mai vorbim sau sa esim undeva.In schimb vorbeste cu alte fete si pe mine m-a dat laoparte, si imi este incomod.Eu mi-am zis,, si singura pot sa ma descurc si poate o sa-mi gasesc cindva pe cineva cu care o sa ma inteleg poate mai bine ca si cu ea".Sa incerc sa mai refac prietenia dintre noi sau sa fiu independenta o vreme pina o sa-mi gasesc o alta fata care sa ma inteleaga?

Răspuns Câştigător
| kimmy7 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca tu pe ea numai trebuie sa o cauti ca dupa sa nu spuna ca o "disperi". las-o pe ea. pentru ca dupa un timp isi va da seama ca a gresit si se va intoarce la tine daca chiar erati prietene bune. tu acum incearca sa-ti faci alte prietene si las-o pe ea deoparte cum te-a lasat si ea. ai grija:*

2 răspunsuri:
| Miha2099 a răspuns:

Daca te ignora nu are rost sati distrugi orgoloiul pentru ea nu merita cauta o noua prietena sau un baiat cu care sa te inteleggii atat de bine inkat sa poata saii ia locul fosteii tale prieteneee sper ca o sa te ajute:*

| 65656543 a răspuns:

Multumes mult de raspunsuri ambele mau ma-ti ajutata, insa pacat ca nu am mai multe fundite