| myyrunaas a întrebat:

Bună! Am 14 ani și îmi place de cel mai bun prieten al fratelui meu. El are 17 ani și știu ca este bine să aștept încă câțiva ani să văd dacă vrea și el ceva, dar îl știu de 3 ani și chiar dacă vreau să uit ca îmi place, nu pot și de fiecare dată când îl văd îmi rămâne în gând și câteva luni. Ce să fac ca să uit de el?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asteapta sa mai cresti, sa ajungisi tu majora si vezi daca-ti mai place atunci de el sau daca si lui ii va place de tine.

| gabicoo a răspuns:

Parcă aveai 13 ani în postarea de pe celălalt cont.

| myyrunaas explică (pentru gabicoo):

Cred ca ma confuzi n am postat nicio intrebare in care sa mentionez ca am 13 ani

| Madaxo97 a răspuns:

Este cam mare pentru tine la 17 ani, deși diferența de vârstă este mică între voi, tu ești prea mică pentru o relație, mai bine mai aștepți măcar 2 ani să îți faci relații, concentrează-te pe școală, vei avea timp si de băieți. El la 17 ani e posibil să vrea si sex, iar tu la 14 ani ești cam mică pentru așa ceva, o relație platonica de prietenie sau doar câteva săruturi și ținut de mână, merge.

| Cavaler001 a răspuns:

Te concentrezi pe școalăwinking
Vei avea timp destul mai târziu. Timpul trece repede. Mâine poimaine faci 16, apoi 18.
Nu te grăbi de la 14 ani.că sa nu faci vrei prostie pe care s.o regreți mai târziu. Ai totuși 14 ani! Chiar daca unele n.au scrupule, nu cred că e cazul tau!
Poți citi mai multe daca ești curioasa in acest sens, despre cum sa fii mai atrăgătoare pentru băieți, cum sa vorbesti frumos....nu ca altele care daca își bagă ***, chiar si verbal, se cred mari femei. Nu știu că își scad singure valoarea și imaginea în ochii bărbaților buni.

| trophin a răspuns (pentru Cavaler001):

Esti idiot.

| Cavaler001 a răspuns (pentru trophin):

Eu mi.am spus părerea, desteptule. Mai bine taci și nu știe lumea că ești prost, decât să vorbești și să înlături orice dubiuwinking