| Betyy78 a întrebat:

Bună.Am 15 ani, mama nu prea îmi oferă atenție, ea mereu când vine de la munca spune ca e obosita și nu poate să stea cu mine, dar îmi doresc sa petrec mai mult timp cu ea.Cum sa o conving sa petreacă mai mult timp cu mine?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa petreaca ea timp cu tine, ci tu cu mama ta.
Din momentul cand vine acasa stai numai dupa mama ta, o tii de poale, ajutand-o la gatit, spalat, calcat, facut curatenie, spalat podele si tot ce are nevoie, in felul asta esti lipita de ea si nu mai ai motive sa te plangi de nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas ar fi sa ii spui și ei ce ne ai spus noua

| 1onur a răspuns:

Trebuie s-o înțelegi pe mama ta fiindcă ea este obosită vine de la muncă stresată agitată...

| Cipi1212 a răspuns:

Nu ar trebui să fie munca pe locul 1 pentru mama ta.

| ninuku a răspuns:

De ce nu-i spui de ei ce ne-ai spus la noi, spune-i ca o iubesti si vrei sa stai mai mult cu ea.