| Carla5678999 a întrebat:

Buna am 16 ani acum cateva zile mam întlnit cu un baiat nu îl cunosteam ma întrebat daca merg cu el la un suc şi m-am dus şi a aflat mama şi când am ajuns acasa m-a certat şi m-a pedepsit mi-am cerut iertare de la ea.Eu consider ca nu ak gresit asa rau in cat sa ma pedepseasca voi ce ziceţi vi se pare ok ca m-a pedepsit?

2 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Este o greșeală destul de mare să pleci si să nu spui nimănui unde te duci și cu cine la vârsta ta, mai ales ca băiatul era necunoscut chiar și de tine. În caz de pățeai ceva, ea trebuia să stie unde ești, de unde să te ia. Ai grijă în cine ai încredere pe internet să ieși la suc, ai putea sfârși răpită sau traficata, violată.

| Cipi1212 a răspuns:

Ești fată. Nu poți ieși cu orice băiat, mai ales că nu îl cunoști.