| Ariana576 a întrebat:

Bună am 16 ani am un frate el e mai mare ca mie cu un an are 17 ani uneori am impresia ca părinți îi oferă lui mai multa atenție decât mie și pe mine mă resping pentru ca uneori chiar mă simt respinsă de ei și pe el simt ca îl iubesc mai mult și îi oferă mai multa atenție eu cu fratele meu am o relație buna de frate -sora.Ce sa fac sa nu ma mai simt respinsa de părinți?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa asculti in totalitate de parinti si sa nu iesi niciodata din vorba lor.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu este normal ca tu să fii mai puțin iubită decât fratele tău.

| Dragobeta a răspuns:

E (inca) mentalitatea romanului ca baiatul e totul la casa. Era pe vremea cand muncea la camp. Acum a devenit o capusa rasfatata. La batranete tot la fata apeleaza orice parinte. Ca "baiatul, nu stie".
Nu poti face nimic in privinta mentalitatii lor. Pastreaza reletia buna cu fratele tau. In viata veti avea nevoie unul de altul.