| Eliza5678 a întrebat:

Bună, am 16 ani părinții mei sunt divorțați, eu locuiesc cu mama, custodia completa i-a fost dată ei. Eu divorțat acum 1 an și am fost întrebată cu cine vreau sa stau și am ales cu mama pentru ca nu îl suport pe tata, mama când mai fac ceva greșit imi zice ca ma duce la tata sa ma sperie pentru ca știe că nu îmi place la el dar nu face asta. Eu cu mama mă înțeleg bine.Ce sa fac în situația asta în care nu-l suport pe tata? Cum sa am o relație mai bună cu el?

6 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

Păi mama ta face asta să prinzi dușmănie pe el mai mare fiindcă știe că-l urăști și făcând in felul ăsta tu vei prindă și mai mare frică pe el și mai mare dușmănie pe el mulți părinți fac asemenea prostie gravă rău de tot doar pentru ai pune pe ei într-o lumină bună și de oamenii buni și protectori in felul acesta tu prinzi ură pe acel părinte fiindcă cineva te amenință Constant cu acea persoană ce face mama ta este foarte greși și este conștientă foarte foarte foarte foarte foarte bine ce face și de ce face așa. Vrea că tu sa nu ai sub nicio formă legătură bună cu tatăl tău vrea că tu sa nu te înțelegi niciodată în viața ta cu tatăl tău și să prinzi frică de el și ură pe el și dușmănie pe el făcând așa tu te vezi răci și mai rău de el și vei prindă ură mare pe el. Mama ta Este FOARTE FOARTE conștientă de face fincă sânt enorm de mulți părinți care și-au crescut și educat copil in felul ăsta prin frică prin certuri prin scandale prin fel și fel de metode murdare iar acei copii când au revenit adolescenți n-au putut avea o viață normală și să se adapteze în societate și au prin anturaje proaste in viața au prin vici proaste in viața cu droguri bătură alcool Destrăbălări fiindcă acel Copil a crescut într-o familie si între doi părinți care avea dușmânie unul pe celălalt "fără ca ei să-și de-a seama ce faceu" și uite așa mai crește un copil un adolescent prost rău de tot derutat în viața care nu mai stie de drumul lui de viața lui im viața si ce face acel Copil acel adolescent? Se apucă de vici și drumuri greșită unul părinți care își port dușmănie și ură unul pe celălalt iar copil ăla ajunge un nimeni în viața nu se mai ține din de schoală nici de nimic acel Copil Adolescent o dată ajuns la maturitate și el că proceda astfel cu copii săi cu familia sa fincă ce a văzut la părinți lor ce a văzut în familia lor aia și va asemăna acel copil având toate șansele cu astfel de părinți așa copii.

| 1onur a răspuns:

Tu ai tot dreptul copile să vorbești cu tatăl tău nu-ți fie teamă de tatăl tău nu-ți fie frică de tatăl tău și căutați tatăl fincă un Copil nu crește doar cu un părinte un copil crește cu ambi părinți care l-au adus pe lumea asta ce-ți fac ei ție amândoi acum este să-ți pună pietre în spatele tău pe care nu le meriți iar pietrele alea te vor opri în viața sa crești normal și sănătos fincă in viață sânt mulți oamenii fără frică de Dumnezeu cu Adevărat și avea așteptă să de-a cu piatra in tine doar ca aibă ei dreptatea doar ca sa die ei văzuți bine si considerați buni.

N-ai de ce să-ți fie frică de tatăl tău. Tatăl tău ți-a dat viață cu mama ta împreună altfe tu nu mai erau pe lume nu avea cum să exiști fără tatăl tău și nici mama ta nu avea cum Sâte aducă pe lume fără tatăl tău putea avea alți copii cu alți bărbați da nu te avea pe tine.

Căutați tatăl și termină cu teama asta prostescă sunt FOARTE și enorm de sigur că tatăl tău te iubește cu Adevărat și nu ți-a face niciodată niciun rău

A dat vreodată tatăl tău în tine? Te-a agresat vreodată tatăl tău într-un anumit fel? Verbale fizic? Ce rău ți-a făcut tatăl tău de-ți este frică de el?

Păi dacă tatăl tău nu-ți spune unde faci greșit și unde nu faci bine și unde faci rău atunci ce faci? Crești cu mâna un gură că handicapați și ei tot ce-i prost și rău de bine? Ce rău ți-a făcut omul ăla de-ți este frică de el deține este teamă de el?

| 1onur a răspuns:

Am înțeles că ai ales pe mama ta nu spun că ai făcut ceva greși bravo ție că ai ales o pe mama ta dar de ce îți este atâta frică și teamă de tatăl tău?

| 1onur a răspuns:

Fă într-un fel să-ți împaci părinți fiindcă că ori care dintr-e ei daca ai crește doar la unul îți va afecta copilăria adolescența și viața și nevoie de amândoi de amândoi și nevoie nu doar de unul singur.

| 1onur a răspuns:

Ei amândoi ți-au dat viață.

Nu ai venit pe lume din mama ta sau din tatăl tău ai venit pe lumea asta din amândoi până la ultima celulă din tine ești făcut de amândoi.

| 1onur a răspuns:

Dacă nu-mi poți răspunde la o simplă întrebarea de ce îți urăști tatăl atât și îți este teamă de el atâta fără nici o justificare atunci tatăl tău să ști ca te iubește cu Adevărat si îți este teamă degeaba de el.