| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani si am o problema...

acum ceva timp am fost cu un baiat ...relatia a decurs foarte bine, ieseam peste tot, era ok, dar ne-am despartit, acel baiat are un frate geaman si am inceput sa il plac...
ideea e ca primul baiat inca mai are sentimente pentru mine... cel putin asa cred happy
Nustiu pe cine sa aleg, sa ma impac din nou cu fostul ` sau sa ii marturisesc fratelui sau ca imi place de el?
Nu as vrea sa ii fac rau fostului daca intr-adevar mai simte ceva pentru mine...

16 răspunsuri:
| andreeaaa1 a răspuns:

Wow foarte complicat...nu stiu ce spun daca mai are sentimente s-ar putea sal ranesti asa ca ar fi bine sal intrebi pe fostul si daca nu mai are sentimente ia-l pe celalalt

| JustForFewSeconds a răspuns:

Nu sunt in masura sa iti zic ce sa faci... dar am o parere:
Deci fostul` arata ca fostul`laughing si tie iti place fratele geaman a fostului...(nu prea are logica akica tie iti place de fratele geaman care arata ca fostul tau prieten...) in fine!
Deci eu zic ca mai bine sa te impaci cu fostul pentru ca il cunosti mai bine, ai mai multa incredere in el, ii cunosti defectele & calitatile mai bine ca oricine...nu cred ca gemenii au aceleasi comportamentebig grin deci ii faci foarte foarte mult rau fostului daca i-ai spune ca iti place de fratele lui, care arata ca el. E ca si cum i-ai spune ca e mai urat decat geamanullaughing ceva de genu...
Sper ca te-a ajutat cu cate ceva raspunsul meubig grinbig grin

| Brotacelu a răspuns:

E treaba urata rau daca este geaman ...sunt sanse mari sa te "joace" amandoi thinking zic eu. doar daca esti sigura ca ii poti deosebi.
Eu sunt de parere sa te impaci cu fostul, poate ati trecut prin multe impreuna si zic ca nu are rost sa te complici cu frate-so, poate are un alt caracter, cine stie...

| A_5617 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ai o discutie serioasa cu fostul prieten si sa il intrebi daca el mai simte ceva pentru tine.

Daca spune ca nu, atunci te duci direct la fratele sau si ii spui sentimentele pe care le ai pentru el, si il intrebi daca el simte ceva pentru tine si daca ar putea fi ceva intre voi.

Succes.

| oz a răspuns:

Ei oricum vorbesc intre ei...trebuie sa le spui la amandoi ce ai de gand...

| Patriii a răspuns:

Cred ca tu il placi pe fratele lui deoarece seamana atat de mult cu el, asculta'ti inima si vezi ce iti spune, fa exact ce simti, pentru ca noi nu suntem nu stiu cine sa iti spunem ce sa faci, fa doar ce simtihappy

| lollopop a răspuns:

Pai depinde ce vrei si tu. AI putea incerca sa stai departe de cei doi gemeni, sau sa te impaci cu fostul daca asta e ceea ce vrei. Totusi nu ar fi bine sa ai o relatie cu fratele sau geaman, caci pe fost l-ar durea mult. Poate ar trebui sa astepti sa se mai linisteasca apele.winking

| psiholoaga a răspuns:

In primul rand, cred ca tu trebuie sa iti clarifici ce simti tu, pe care il placi si ce vrei. Si in functie de asta sa iei o decizie. Personal, nu cred ca e o idee buna sa te cuplezi cu fratele (sau amicul) fostului din mai multe motive: daca fostul inca mai simte ceva si fratele se implica intr-o relatie cu tine, se complica relatia dintre ei. Apoi, intre frati oricum exista, mai ales in adolescenta, o competitie si e posibil ca fiecare sa se gandeasca daca e "mai bun" ca partener decat fratele. Si, in final, avand in vedere ca ii e frate geaman, tu ce vrei, de fapt? O noua relatie sau un substitut pentru fostul?

| kidutza a răspuns:

Pai ar trebui sa te intorcii la fostul... tinand cont ca sunt gemeni amandoi arata la fel comportamentu e diferit asa ca ai grija poate vei suferi dupa acel frate al lui

| asusena a răspuns:

Dar tu mai simti ceva ptr.fostul' alege pe cel ptr.care iti bate inima mai tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E naspa. da arata la fellaughing! fa ce iti zice inima

| m3mimixxx a răspuns:

Fa ceea ce simti. Daca ai fii cu primul numai din mila...cand ar afla i-ai face rau...deci fa ceea ce simti

| lollopop a răspuns:

Toti va ganditi doar ca arata la fel? Dar poate au caractere diferite, iar ea nu-l place fiindca seamana cu fostul ci pentru ca ii place personalitatea. Va-ti gandit asa?

| Michelleexds a răspuns:

Wow! ce complicat. faci ce simti.
ce'ti spune inima
:d

| bridget14nichole a răspuns:

Spune-i fratelui geamana ca incepi sa ai sentimente pentru el. si daca nu are acelasi sentiment pentru tine. intoarcete la fostulwinking ai grija can ii spui ca iti place de el sa nu il faci sa creada ca esti nebuna dupa el. de ex ai putea sai spui : " Am inceput sa te simpatizez, chiar putin mai mult, dar ma intrebam daca si tu? pentru ca daca nu ma voi intoarce la fostul prieten "winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti o mare curva sora mea:* daca faci pasu asta. dragoste la 2 frati? gresesti.:* impacate cu yubitu tau amintesteti ce e frms. si ca iai face rau daca te-ai combina cu fratele lui.