| Lavinia234577 a întrebat:

Bună, am 16 ani, sora mea mi-a spart telefonul și nu mai merge. Ea are 14 ani, a dat din greșeală peste mână și mi l-a spart și tata tot pe mine m-a certat. Eu am început să plâng și sa tremur dar mama m-a luat în brate și a zis sa ma liniștesc ca nu e nimic grav. Mama mi l-a dat pe al ei cel vechi și îl folosesc pe ala.Credeți ca e ok ca tata m-a certat pe mine pentru ce a făcut sora mea? Credeți ca mama a reacționat bine?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gata, v-a iesit la toti din grija, telefonul ala.
Acum nu vei mai avea certuri cu sora-ta, ca nu mai aveti telefon!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Tatăl tău nu a procedat corect, întreabă-l de ce i-a luat apărarea sorei tale și încearcă să-mi spui si mie răspunsul dânsului

| Cipi1212 a răspuns:

Nu este bine cum a reacționat tatăl tău. Mama ta a reacționat bine.

| Enil a răspuns:

Nu e OK ca la ora asta sa stai pe telefon in loc sa dormi!
Nu e OK ca mama te incurajeaza sa pierzi noptile.