| Luiza567 a întrebat:

Bună am 17 ani eu momentan locuiesc la bunica mea mama mamei mele mama mea a decedat din cauza bătăilor pentru ca tata o bătea el e la închisoare acum îmi e foarte dor de mama pe tata nu-l voi ierta niciodată pentru asta cu bunici ma înțeleg bine de când stau la ei și cu unchiul meu el are 22 de ani dar îmi e foarte dor de mama.Ce as putea sa fac? Cum mă pot simți mai bine?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare sincer rau de pierderea mamei tale.
Poti sa o vizitezi la cimitir, de cate ori iti este dor, mergi acolo, aprinzi o lumanare, duci o floare si plangi, plamgi pana te descarci de necaz, suparare si dor.

Ca o lectie de viata, tine minte: niciodata, dar absolut niciodata sa nu stai langa un barbat gelos sau violent, pentru ca nimic bun nu-ti aduce in viata si nu vrei ca tu sau copii tai sa treceti prin aceeasi drama prin care ai trecut tu si mama ta. Mare pacat ca s-a icheat atat de rau.

| 1onur a răspuns:

Mergi și roagă-te la Biserică cu Adevărat la Dumnezeu pentru sufletul tău. Apoi discută cu unchiule tău ce te apasă pe pe inima și ce ai pe suflet, stai discută cu bunici tăi și spune și lor Adevăru care te apasă și nu-ți dă liniștea sufletească, comunică cu bunici tăi ai ce învăța de la ei cum săte îndrumi în viață și cum faci diferența între bine și rău.

| Cipi1212 a răspuns:

Stai liniștită. Mama ta este pe mâini bune acolo sus.

| JohnnydeFeer a răspuns:

Ce trist, Fa tot ce poti sa devii un om cat mai bun in toate, Poart-o pe mama ta in inima...

| IL0VEDINER0 a răspuns:

Nu ai decat sa o faci mandra pe mama ta.Realizeaza-te in viata si mergi des la biserica si la mormantul ei, sa nu creada ca ai uitat de ea.