| Lidia146477 a întrebat:

Bună, am 17 ani, iubitul meu m-a cerut în căsătorie, el are 19 ani. Suntem verișori de gradul 3, eu îmi doresc sa ma căsătoresc cu el, îl iubesc mult și el pe mine suntem prea tineri pentru căsătorie, deși am acceptat cererea se poate schimba relația noastră noi fiind și verișori mai îndepărtați?

4 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Fiind verișori de gradul 3 sunteți prea apropiați ca rude.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiind rude de sange casatoria este interzisa intre veri, fiindca pot iesi copii cu handicap mental.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da sunteti prea tineri

| 1onur a răspuns:

Nu știu este cam complicat puțin. Da dacă ai voștri sănt de acord cu voi. Voi știți și părinți voștri dacă este "normal"