| Valentinavalentinavale a întrebat:

Bună, am 17 ani, părinţii mei sunt divorţaţi, eu am ramas la mama cusdodia i-a fost data ei, tata mai vine să mă vada dar mama nu îl prea lasa. Tata e foarte ataşat de mine şi eu de el şi aş vrea să petrec mai mult timp cu el doar sunt fata lui. Cum pot face asta daca mama nu-l lasă?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Exista hotarare judecatoreasca prin care minorul isi poate vedea celalat parinte, neavand importanta ca mama te lasa sau nu.
Respectati ce s-a hotarat dupa divort, cu privire la custodia copilului si conditiile de vizitare ale celuilalt parinte.

| ioana748 a răspuns:

Va vedeti pe ascuns si la 18 ani esti libera sa faci ce doresti, eventual sa locuiesti cu tatal tau.
Este un fel de pedeapsa pentru el, insa mama nu si da seama ca te pedepseste si pe tine.
Va descurcati voi sa va vedeti tata si fiica.
Toate cele bune,

| Cipi1212 a răspuns:

E frumos să fie atașat tatăl tău de tine. E acea relație specială Tată- Fiică cum este și relația Mamă-Fiu. Ar trebui mama ta să fie mai înțelegătoare cu voi.