| BiancaBya455566 a întrebat:

Buna, am 18 ani, părinți mei sunt diferiţi, tata e mai sever iar mama îmi ia apararea în faţa lui la toate prostile ce le fac.Vi se pare normal ca mama ma apara indiferent de ce prostii fac?

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Mama te iubeste necondiționat, pe tine ca fiinta cea mai importantă din viata ei, nu faptele tale.
Poate ar fi bine sa respecti aceasta iubire. Mama ta este inteligenta, stie ca raspunsul cu iubire are mai mare impact decat cel cu parul. Constiinta ta lucreaza.

| adryang78 a răspuns:

Nu, nu este deloc normal. Și nu este normal nici ca părinții să se contrazică în fața ta.