| RoxanaRoxy9809 a întrebat:

Bună am 19 ani și am 4 frați mai mici sunt 2 baieți și eu cu sora mea fete baieți au cel mare 15 ani, cel mic 6 ani iar sora mea are 17 ani noi copiii mai mari o ajutam pe mama și cu cel mic și cu totul în casa în special eu pentru că tatăl nostru a plecat când fratele meu cel mic de tot avea 4 ani și ne a părăsit mama muncește eu stau cu copiii acasă noi suntem uniți și o iubim pe mama mult mai ales că ea se chinuie cu noi și ne crește singură pe frați mei eu sunt deja mare muncesc și eu dar eu muncesc doar când mama nu e la munca eu de la 15 ani o ajut pe mama cu frați mei lumea zice că sunt tânara și să îmi trăiesc viața ca alte fete prin cluburi, la petreceri dar pentru mine sunt mai importanți frațiori mei deși uneori mi e cam greu și îmi doresc și eu să mă mai distrez.Ce pot face în momentele când îmi este greu? Credeți că o ajut destul pe mama sau mai mult? După părerea voastră e bine că eu stau cu farați mei și nu mă distrez cum zice lumea?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Copii nu sunt atat de ici, deci pot ajuta cu totii in casa.

Iar tu poti pleca de acasa cu chirie, luandu-ti servici si scapi de a mai fi dadaca.