| LauraCristina09 a întrebat:

Bună am 19 ani sunt cu iubitul meu de foarte mult timp cam de 6 ani sunt cu el împreuna dar el de la un timp nu se prea înțelege cu mine, ne certăm des nu îmi mai oferă atenție am impresia că el mă înșeala dar nu sunt sigura Ce sa fac în aceasta situație? Parinți nu am am crescut la orfelinat

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Desparte-te de el si cauta-ti altul ca-i vremea sa-l schimbi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate e cazul sa cauti pe altul.
unul mai matur

| Hyperion7 a răspuns:

Cu el ai discutat?
Poate nici tu nu ii mai oferi acestea și de aceea.

| 1onur a răspuns:

Nu face greșeala vieți tale să-ți pui inima și sufletul în mâinile unui om care îți știe situația ta de acasă cu părinți tăi. Șİ MAİ ALES să știe că nu mai ai părinți lângă tine el poate profita de naivitate ta inocența ta în privința a faptului că nu ai părinți. o fată o Domnișoară la vârsta ta este foarte vulnerabila foarte ușor de mințit maniplat ființă nai ai avut parte de părinți tăi să-ți explice să-ți îndrume să-ți spună în privința pericolelor problemelor abuzurilor agresivității pe care o poți avea parte de la un om fără Dumnezeu ai mare grijă de tot in privința asta.

Dacă iubitul tău nu se înțelege cu tine. Atunci stai și întreabă-l dacă te mai iubește cu Adevărat dacă mai ține la tine cu Adevărat dacă îi mai pasă de tine cu Adevărat și spune-i că certurile dintre voi doi ne înțelegerile dintre voi doi vă aduce într-o stare foarte rea și ca a-ți putea să dezbinați relație pe care o aveți răninduvă unul pe celălalt din cauza unor certuri inutile.

Dacă tu consideri și ai o presimțire ai o bănuială în privința faptului că te înșela și poate intervine o altă persoană între tine și el. Aduci discuți ca doi oamenii, maturi, asumați, responsabili, pentru ca relația ta cu el sa aibă continuitate dacă considerați amândoi asta bine înțeles decizia vă aparține amândurora.

Despărțite dezbinarea nu este soluția la nimic în viața asta. și important este să nu ne înlocuim constant din niște certuri inutile pline de orgoli contraziceți certuri prostești copilărești.