| Isabella0098 a întrebat:

Bună, am 22 de ani, sunt încă la facultate, iubitul meu nu mă mai lasă să merg la facultate. Il iubesc și de asta fac ce zice el. După părerea voastră concluzionați ca e normal sa facă asta? Îl iubesc și nu știu ce sa fac sa pot merge la facultate. Aveți niște sfaturi pentru mine?

3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Tu il iubesti, din pacate el nu te iubeste.

| Madaxo97 a răspuns:

Ar trebui să fi prea fraieră, ca să nu zic proastă, să renunți la facultate pentru un bărbat, să îl lași în general să ia decizii pentru tine și să îți controleze viața. Îl iubesti... Dacă el te-ar iubi pe tine în primul rând, nu ti-ar spune în veci să renunți la facultate, din contra, te-ar încuraja să progresezi, nu să dai înapoi și să renunți. Mergi la facultate, nu renunța la viitorul tău pentru un hăndrălău care azi e, mâine poate nu mai e, dacă nu accepta asta atunci mai bine desparte-te de el că e foarte toxic dacă îți cere să faci numai ce vrea el.

| Raniaa a răspuns:

Renunță la iubit!