| andrutzykazana a întrebat:

BUNA ...Am avut o prietena ff buna in care aveam incredere si tineam mult la ea si-a facut un prieten cu care eu ma intelegeam ff bine, aceasta "prietena" a mea sa certat cu mine dintr-o data si de aici au inceput problemele caeu ii fac ochi dulci lu prietenul ei c ma dau la el si de astea si de fapt el ma cupea la corul scoli(sunt in corul scoli am uitat a mentiona) si mi-a zis sa stau la el in poala si m-am dus dar in gluma. Ea m-a pus fata in fata cu el pentru imi spune ca nu ma suporta si nu mi-a zis a spun ceva de genu"da ma nu o suport" dar i-a spus ei. Acum vorbescu cu ea dar nu ca inainte si nu mai am incredere in ea cu prietenul ei nu mai vorbes deloc desi el se mai uita cateodata la mine. Eu am alti prieteni mai buni ca ea care imi ofera incredere si dragoste dar problema este ca eu nu le pot oferi aceeasi incredere deoarece "prietena mea" m-a facut sa nu mai pot avea incredere in oameni. Cum sa le pot oferi prietenilor mei increderea mea? Si cum pot sa fiu eu cu toata lumea adica sa nu mint si de atea? multumesc

6 răspunsuri:
| jvEcu a răspuns:

Tu sa nu ai incredere in nimeni! Cum sa nu minti? Pur si simplu, spui adevarul. Cum le oferi increderea ta? Ii ajuti la greu. Sper ca te-am ajutat, te pup.

| maduka2010 a răspuns:

Buna.Chiar daca s-a intampat o data nu inseamna sa se va mai intampla. Dar totusi sa nu te pripesti in legatura cu ei.Vezi intai daca poti avea incredere in ei.
BAFTA!kiss

| TuchleiMihai a răspuns:

Nu e prietena adevarat nici in capul tau daca tu ascunzi lucrul asta, ofera incredere doar celor care merita, iar prietenii adevarati ii numeri pe degetele de la o mana. Sa nu crezi ca nu ai destui prieteni, cauta i pe cei adevarati. Sarbatori Fericite!

| gigiro a răspuns:

Evita-i. si scapi de orice problema. Poate si tu ai fi geloasa in locul ei.

| pisoias a răspuns:

Ceea ce a intervenit intre tine si prietena ta se numeste gelozie. Poate ca o sa revina la sentimente mai bune, cine stie? Dar in orice caz pe cei din jurul tau trebuie sa-i cunosti foarte bine si numai dupa aceea poti spune cine ti-e prieten cu adevarat si cine nu.

| polisenia a răspuns:

Cum pun si eu o intrebare?