| FlorinaDaniela23 a întrebat:

Bună, am certuri dese cu soțul, am o fata de un an cu el și ma gandeac la divorț dar nu sunt sigura încă. Ce sa fac? El îmi da motive sa ma gândesc la divorț pentru ca nu vrea sa stea niciodată cu fața, când vine de la munca nu ma ajuta la nimic pe motiv ca e obosit. Eu cât el e la munca fac totul în casa, stau cu copilul, e destul de greu, eu nu mai zic ca sunt obosita, eu nu merg la munca, sunt în concediu de maternitate.Aș vrea sa va întreb ce sa fac? Credeți ca ar fi mai bine sa divorțeze? Ce sfaturi îmi puteți da dau funda

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai postat des asemenea intrebari. Te inteleg. Dar intri la intrebari repetitive.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai probleme mentale cumva?
Ai pus intrebarea asta din februarie pana acum de nenumarate ori, chiar nu esti capabila sa citesti raspunsurile noastre sau sa iei o decizie?
Da copilul la Orfelinat daca te incurca sau te plictiseste, ori nu-ti gasesti iubit daca sotul nu-ti mai place.

https://www.tpu.ro/utilizator/acrhcm/intrebari/

| Miruna333 a răspuns:

Normal. Nu te-ai gandit la divort degeaba, clar ca merita sa divortezi. Aia nu e tata cu adevarat, e tata doar in acte. N-ar schimba mult daca ai divorta, mai mult, ai fi mai linistita, el tot absent este. Mai mult decat atat, tu esti mama singura in relatie, in casnicie, foarte trist.

| Cipi1212 a răspuns:

E fain să fii tată de fată. Păcat că soțul tău nu profită de șansă.

| KovacsB a răspuns:

Asta da motiv de divort.
Crezi ca urmatorul o sa stea cu fata?

| Cinic a răspuns:

In mod normal si el ar trebui sa te ajute. Nu este corect sa nu faca nimic, pana la urma este si fata lui. Ar trebui sa ai o discutie seriasa cu el si sa il faci sa realizeze cat iti este de greu. Cat despre divort, asta doar tu poti sa stii ce este mai bine pentru tine si pentru copilul vostru.