| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am cunoscut de ceva timp pe mess un tip super ok, rabdator, intelegator. cam tot ce-ti poti dori la un baiat. Dupa ce am vorbit cateva sapt. mi-a spus ca ma place si i-ar placea sa fie ceva intre noi. Problema e ca el are 25 de ani, iar eu aproape 15 ani.I-am spus ca acum e imposibil sa fie ceva intre noi, dar el mi-a spus ca e dispus sa ma astepte cat o sa fie nevoie. Am inceput sa tin si eu la el si chiar imi place felul in care se compoarta cu mine. Voi ce credeti despre toata poveste asta sau despre o eventuala relatie peste 3-4 ani ( daca tot e dispus sa ma astepte )?

Răspuns Câştigător
| Anonima264 a răspuns:

Salut!
E in regula sa fiti prieteni, dar in nici un caz iubiti! Este mult prea mare pentru tine.Adica tu esti un copil, iar el deja este un adult! Sunt foarte sigura ca el asteapta mai mult de la tine si fiind adult are alte ganduri.
Acum faci cum vrei tu, dar tot te sfatuiesc ca ai lua cea mai proasta decizie si vei regreta in viitor!

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Parerea mea: Inceteaza imediat orice relatie (comunicare) cu el. Nu ma intreba de ce, pentru ca raspunsul este evident.

| Woodenpints91 a răspuns:

Deci ai întâlnit un plă bleagă destul de idiot încât să nu se uite nicio fată de vârsta lui la el, şi îşi încearcă norocul la o generatie mai tânără, poate acolo merge vrăjeala cu tipul sensibil şi înţelegător. Eşti pe calea cea bună...

| resemnat a răspuns:

Exact asa am patit si eu adica fiind cu 9 ani mai mare decat ea (eu 25, ea 16), si nu a mers...

Poate tu ai mai mult noroc si tot ce puteti face este sa mai treaca niste ani sa va cunoasteti mai bine!

Mult noroc!

| Q69 a răspuns:

Diferenta de varsta nu este o problema doar in cazul in care fata are peste 18 ani
acum esti un copil si el unul care corupe un minor!

| EmMuTzA a răspuns:

Eu cred ca este o diferenta foarte mare intre voi..si zic sa o lasi mai moale cu el..Credema nu vrei sa ajungi intr.o situatie mai."nesigura"..Noroc.:*