| danielpop09 a întrebat:

Buna am cunoscut o fata si dupa ceva timp am fost impreuna dar dupa ce au aflat parintii ei s-a despartit de mine printr-un email dupa aceea neam mai intalnit si am fost din nou impreuna insa numai o seara.saptamana urmatoare a hoatarat ea ca sa nu mai vb deloc si vedem dupa aceea ce o sa facem. Dupa aceasta saptamana a spus ca vrea sa o luam de la inceput sa fim doar amici si vedem dupa aceea.Acum ma suna in fiecare zi si vb. Ce ar trebui sa fac ma puteti ajuta eu nu am nici o idee.Multumesc.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i ca te-ai saturat de teatrul pe care il joaca si ca ai cunoscut o tipa care stie ce vrea de la viata, ai sa vezi ca o sa regrete amarnic ceea ce ti-a facut.

| Bulinaaaaa a răspuns:

Dupa parerea mea, nu cred ca v-ati despartit pentru ca asa a vrt ea. poate au obligat-o parintii. daca inca te mai suna, poate inca tine la tine. daca ati fost impreuna, acum sunteti amici, cred ca stii destule despre ea. eeu zic sa vb cu ea. chiar daca iti va fi greu sau teama vb cu ea. daca si tu mai tii la ea si poate veti mai ajunge impreuna... bafta:*

| Adrianetc a răspuns:

Sa va intalniti, gasiti voi o cale sa nu va mai prinda parintii, impreuna sunteti oricum chiar daca zice ea ca vreti sa fiti doar amici bafta

| Pukka a răspuns:

Circumstanetele in care v-ati despartit prima oara pot fi foarte multe di foarte diversificate : poate a fost obligata de parinti, poate a realizat ca nu mai esti tu alesul/jumatatea ei. Dupa ce s-a intamplat dupa as putea crede ca isi cam bate joc de tine deoarece stie ce simti tu pentru ea si vrea sa vada cat de mult rezisti, sau poate ca doar este nehotarata in legatura cu sentimentele ei fata de tine. Prin telefoanele pe care le primesti in fiecare zi iti poti da seama de nesiguranta ei in legatura cu relatia pe care o vrea intre voi doi : de amici sau de iubiti, asa ca las-o usor sa se hotareasca sa faca ceea ce vrea!
Incearca sa o intelegi si pe ea dar incearca si sa nu devi vreo papusa pe care o controleaza ea.
Sper ca te-am putut ajuta!