| kubulina a întrebat:

am inteles ca daca nu esti angajata poti sa platesti un fel de taxa la posta ca sa poti beneficia de concediu de maternitate. ma poate lamuri cineva? multumesc

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Taxă la poștă?
Trebuie să mergi la Forțele de Muncă și să-ți plătești cartea de muncă pe care o faci chiar la ei, plățile constă în asigurări de sănătate, șomaj, etc. și toate astea pentru vechime.
Cât privește concediul de maternitate trebuie să fii angajată efectiv.
Pa, pa.