| Ctmfresh28 a întrebat:

Buna,am intrebat o fata cam acum 2 saptamani daca vrea sa fim impreuna si ea a spus sa na mai cunoastem si cred ca in aceste 2 saptamani ne-am cunoscut, sa o intreb din nou sau sa o las pe ea sa-mi zica?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Intreaba fata din nou si daca ezita sa iti de a un raspuns inseamna ca te a dus cu zaharelul de la bun inceput

| anabelisa a răspuns:

Dupa parerea mea, ea inca este indecisa in ceea ce priveste decizia pe care o are de luat si nu e cazul sa o presezi prea mult. Daca in cele din urma, ati ramas tot la stadiul de amici, te sfatuiesc sa-ti indrepti ochii spre o alta fata, hotarata care stie ce vrea de la viata!

| eAnne a răspuns:

Trebuie sa devi romantic adica sa o alinti nu pisico sau frumoaso, ii zici ca e draguta... si daca poti sa faci rost de un trandafir rosu cred ca o sa fie in,, coada'' dupa tine... dar nu zic asta. Mai bine o lasi pe ea sa iti zica, altfel o stresezi noua fetelor nu ne place sa ne stresati pe o chestie care nu vrem sa o discutam. Ai grija sa nu o pierzi puppy dog eyes

| Toto47 a răspuns:

Aww ce dragut :3
da deci, cred ca ar trebui sa o intebi daca s-a mai gandit la ceai spus.baga si niste vrajeli d'alea cu- esti perfecta. te iubesc mult de tot si as face orice sa fii cu mine acum. baga d'astea ca dau bine! daca te respinge si acum, inseamna ca nu te place, sau ca te place doar ca pe un prieten. FII TARE! succes

| pr0ph3t a răspuns:

Daca astepti tu sa-ti zicaaaaaa, sa tot astepti nenica laughing tu esti cel care trebuie sa ia initiativa, dar dupa doar doua saptamani nu prea cred ca si-a schimbat parerea, eu zic sa-i mai lasi ceva timp.

| MihaiElenaP a răspuns:

Mai bine lasa sa vina totul de la sine... oricum daca inca accepta sa iesiti impreuna ai deja raspunsul.Asa ca mergi inainte ca si pana acum.

| NaNeSuDhOp a răspuns:

Cum ti-a zis asa razand, cu voce calda, sa inrosit, sau ti-a zis asa simplu?

| XSorin a răspuns:

Mai intreaba! Fii barbat happy

| Anndr33y a răspuns:

Intreab-o daca sa mai gandit la propunerea ta...

| cxxcvcz a răspuns:

Parerea mea e sa nu grabesti lucrurile, mai e timp. Ai putea sa mai astepti. Cu cat cunosti o persoana mai mult cu atat e mai bine.
Totusi ai putea sa incerci...sti cum se spune: ''Incercarea moarte n-are.''